Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Apie tabaką … ir hormonus

Ar žinote, kad mūsų kūnas išskiria 4 hormonus, darančius mus laimingais.

Kiek liūdna galvoti, kad mūsų laimę lemia keletas chemikalų, tačiau mokslininkai puikiai padirbėjo, suteikdami mums galimybę dažniau kontroliuoti savo laimę patiems. Taigi, kas tie laimės ingridientai:

 

Ednorfinas, endogeniniai morfinai – polipeptidai neuromoduliatoriai, besigaminantys stuburinių gyvūnų, tarp jų ir žmogaus, smegenyse.

Žodis endorfinas kilęs iš endo ‘vidinis’ + morphine ‘morfinas‘. Morfinas (dar vadinamas morfijumi) yra cheminė opiumo medžiaga, turinti savybę nuskausminti ir kelti euforiją. Endorfinai taip pat veikia žmogaus savijautą, iš dalies veikia žmogaus emocijas, elgseną, miegą ir atmintį. 

Dopaminas, natūralus organizme gaminamas cheminis junginys, neurotransmiteris.

Smegenyse dopaminas veikia kaip neuromediatorius, aktyvuojantis penkis dopamino receptorius – D1, D2, D3, D4 ir D5. Jis dar vadinamas laimės hormonu, nes yra atsakingas už pasitenkinimo būseną, kuri yra labai svarbi žmogaus veiklos motyvacijai, mokymuisi. Dopaminas gaminamas keliose smegenų srityse kai žmogus patiria teigiamą (subjektyviu to žmogaus vertinimu) patirtį, pavyzdžiui malonūs kūniški pojūčiai, skanus maistas, kvapai, seksas, narkotinės medžiagos.

Seratoninas, biologiškai aktyvi medžiaga, hormonas ir neurotransmiteris, monoamininis neuromediatorius, sintetinamas smegenyse iš triptofano. Serotoninas skatina kai kurių ląstelių augimą, atsinaujinimą, todėl dalyvauja ir gyjant žaizdoms. Manoma, kad su serotonino koncentracijos organizme pokyčiais susijusios įvairios ligos, tokios kaip depresijamigrenanemiga, šizofrenijanerimo sutrikimai. Paskutinių tyrimų duomenimis, serotoninas taip pat susijęs su kepenų ląstelių regeneracija ir veikia kaip mitogenas (skatina ląstelių dalijimąsi).

 

Oksitocinas, (graikiškai. greitas gimimas) – žinduolių hormonas ir neurotransmiteris. Padidėjęs jo kiekis sukelia gimdymą ar pieno išskyrimą. O padidėjimas kyla po atitinkamų kūno taškų sudirginimo. Oksitocinas gausiai išsiskiria meilės žaidimų ir orgazmo metu abiejų lyčių atstovams. Jis veikia centrinėje nervų sistemoje sukeldamas dosnumą ir pasitikėjimą.

 

Šios cheminės medžiagos padėjo mums evoliucionuoti, kurti, įkvėpti, motyvuoti save ir kitus, suprasti komandinio darbo naudą bei svarbą. Taip pat padėti kurti pasitikėjimą savimi, bei padėti kitiems pasitikėti vieni kitais. Kurti šeimas ir auginti, bei mylėti vaikus.

Rūkymas – priemonė, kuri naikina žmogaus gebėjimą teisingai disponuoti šiais hormonais. 

Norite būti laimingesni, padarykite paslaugą sau – meskite rūkyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

twelve − 5 =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą