Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Apie tabaką … ir kaip nepadėti mesti

5 būdai padėti NEmesti rūkyti

– Dėde, kodėl tu rūkai? – klausia mūsų mažasis pyplys.

Ir mes pasakojame, koks fantastiškai nuostabus pojūtis yra cigaretė ir kava, kaip jos tonizuoja ir padeda nusiraminti, suteikia jėgų ir budrumo, gerina įvaizdį ir ….

O gal neturime daugiau ką atsakyti? Tesugebame išlementi vienintelę viešą paslaptį: RŪKAU, KADANGI ESU MULKIS.

Nėra prasmės rūkaliams pasakoti, kad jie tėra apgautieji šiame žaidime – jie patys tai puikiai žino. Apgautieji, kurie seniai bandė išsivaduoti iš šio užburto rato ir kuriems, greičiausiai, nepavyko. Apgautieji, kurie naudojo klaidingas metodikas, o jos tik dar labiau įmurkdė juos į priklausomybės nuo nikotino liūną…
90% žmonių, kurie rūko, net jei garsiai apie tai nešneka, svajoja mesti rūkyti. Daugelis yra išbandę visiems gerai žinomas pagalbos sau metodikas: piene mirkė cigaretes, karts nuo karto „persirūkydavo,“ vartojo cigarečių pakaitalus ir… sėkmingai vėl „susimovė.“
Tačiau rūkaliai dar tikisi pagalbos ir iš aplinkinių: bendruomenės, visuomeninių organizacijų, Sveikatos apsaugos ministerijos ir net Vyriausybės, disponuojančių pačių cigarečių kompanijų pinigais tam, kad padėtų rūkoriams.
Ir tai …. vėl neduoda jokių rezultatų.
Paminėsiu keletą „pagalbos“ kitiems metodų, kuriuos kuo įmanoma greičiau reiktų išmesti iš savo „Veiksnių, kurie padės man mesti rūkyti“ sąrašo:

1. Tarptautinė nerūkymo diena

Ar žinote, kad ją švenčiame net dukart dažniau, nei Naujuosius metus – pačią populiariausią metimo rūkyti datą? Nerūkymo diena – tai klasikinis savęs „mulkinimo“ pavyzdys. Media sako: „Tai diena, kuomet visi rūkaliai nusprendžia mesti rūkyti.” O iš tiesų toli gražu taip nėra: tomis dienomis rūkoriai kaip tik kategoriškai nusprendžia neatsisakyti rūkymo! Daugelis rūkys dvigubai daugiau ir dvigubai entuziastingiau, nes senokai pabodo pamokslai. Pamokslai tų žmonių, kurie net nesupranta, kad tai – opi problema, tačiau žeria patarimus kaip žirnius į sieną: ką daryti, ko nedaryti… Juo labiau visuomenė bando priversti rūkorius mesti rūkyti, tuo labiau rūkoriai kasa sau „apkasus,“ ir tuo daugiau draugų tampa priešais, o cigaretės draugais.

Ir tai neveikia!

2.NErūkymo kampanijos.

Kadangi joms išleidžiamos krūvos pinigų, galima manyti – jos labai efektyvios. Apsidairykite, ar pažįstate bent vieną rūkorių, įkvėptą mesti rūkyti reklamos televizijoje ar reklamos stende? Šių kampanijų efektas, uždengia rūkoriui akis į tikrą problemą. Jos koncentruojamos į tai, ko nereikėtų daryti. Tai nėra problema. Mes žinome, kad neturėtume rūkyti dėl priežasčių, dėl kurių neturėtume rūkyti.

Taigi neveikia vėl.

3.Gąsdinimas ir gėdinimas

Vienas populiariausių būdų sukelti stresą – GĄSDINIMAS.

Vienas populiariausių būdų nuraminti stresą – RŪKYMAS.

Kaip bebūtų keista, rūkoriai jau seniai nebepastebi perspėjančių užrašų, ant cigarečių pakelių – turinčių juos išgasdinti. Atvirkščiai, tabako kompanijos net buvo pradėjusios naudoti perspėjimus, kaip paskątinimą „susirūpinti sveikata“ ir pradėti rūkyti lengvesnes cigaretes. Gali būti, kad gąsdinimas sveikatos problemomis bus pagrindinis reklamos arkliukas elektroninėms cigaretėms.

Gėdinimas, veikia lygiai taip pat. Jis sukelia trumpalaikį stresą, kurį nesunku numalšinti cigarete … ir rūkantysis mintyse įtraukia gėdintoją į žmonių, kuriuos nužudys per artimiausius 30 metų sąrašą.

Bet ne mesti rūkyti.

4.Daktaro konsultacija

Prisiekę Hipokrito tarnai, be jokios abejonės, pasiruošę numalšinti bet kokios ligos simptomus – kai jie atsiranda. Taigi galime būti ramūs – susirgus būsime aprūpinti visais reikalingais vaistais. Jei esame pakankamai mokūs – magiškais vaistais, kurie blokuos jūsų smegenų norą absorbuoti nikotiną. Vidutinė klasė galės pasimėgauti kramtomos gumos ir pleistrų teikiamais malonumais. O nemokūs ligoniai gaus patarimą rinktis: mesti, arba mirti per labai konkretų terminą.

Turbūt pastebėjote, kad tai neveikia…

Tačiau rūkymas yra ne pasekmė, o priežastis. O priežastis mūsų medicinoje yra tai, su kuo kovoti neverta. Akivaizdu, užtikrinus sveiką gyvenseną – ligonių t.y. klientų, sumažės.

Ar jūs pjautumėte šaką ant kurios sėdite?

5.Mokeščių politika

Ryžtingas mokesčių tabakui didinimas, padeda nušauti du zuikius vienu šuviu. Drąstiškai mažina cigarečių pardavimus ir liūto dalimi pildo biudžetą. Bent jau taip sakoma iš Seimo tribūnos.

Visiškai nesvarbu, kad kas antra Lietuvoje surūkoma cigaretė papildė mokesčiais Rusijos, o ne Lietuvos biudžetą. Cigaretės, seniai tapo antra Lietuvos eksporto preke po dėvėtų automobilių… žinoma tema.

Ir vėl darosi aišku, kad mesti rūkyti tai nepadės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

one × five =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą