Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Apie tabaką … ir nikotiną

Pagrindinė tabako veiklioji medžiaga yra nikotinas. Tiek rūkant paprastas cigaretes, tie garinant elektronines. Elektroninių cigarečių vartotojai yra klaidinami, teigiant kad neigiamos poveikis sumažintas, apsiribojus nuo degimo produktų – taip tas patys, kad teigti jog kokybiškesniu švirkštu susileidus narkotikus, jie tampa ‘sveiki’.

 Taigi nikotinas – alkaloidas, kurį pirmą kartą ištyrė 1828 metais mokslininkai Poseltas ir Reimanas. Nikotino kiekis tabako lapuose 1-1,5procento. Kai kurių rūšių tabake 6-8 procentai.Vienoje 1 gramo masės cigaretėje paprastai būna 10-15 miligramų nikotino, o 10 gramų cigare dešimteriopai daugiau.
 Grynas nikotinas – skaidrus aliejingas, aštraus skonio skystis. Būtent tokį skonį jaučiame, jei patrauktume užgesintą nuorūką.
 Nikotinas yra toksiškas. Toks pats toksiškas kaip cianido rūgštis, todėl nepratusiam žmogui užsirūkymas gali sukelti apsinuodijimą, o kartais net mirtį.
 Nikotinas yra nuodai, veikiantys nervų sistemą, virškinimą, kvėpavimo takus, širdies ir kraujagyslių darbą. Eksperimentai su gyvūnais parodė neabejotiną nikotino poveikį nervinėms reakcijoms. Nustatyta, kad nikotinas padidina smegenų ir nervų dirglumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

sixteen + fourteen =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą