Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Apie tabaką … ir širdį

Tabakas ir nikotinas veikia ne tik plaučius, bet ir širdį.

Širdies ir kraujagyslių ligos vienos populiariausių ir jomis serga vis daugiau ekonominiu atžvilgiu išsivysčiusių šalių gyventojai. Ligų didėjimo priežastys įvairios, tačiau viena populiariausių – rūkymas. Rūkymas kitaip dar vadinamas rizikos faktoriumi, dėl kurio susergama hipertonija, stenokardija, patiriamas miokardo infarktas, insultas.

Kaip tabakas gali veikti širdies ir kraujotakos sistemą?

Nikotinas, pirmoje veikimo stadijoje sudirgina kraujagyslių judinamąjį ir kvėpuojamąjį centrus, antroje stadijoje juos slopina. Užčioupę rūkoriaus pulsą pastebėsite, kad pradžioje, įtraukus dūmą jis sulėtėja, o paskui širdis pradeda plakti greičiau. Kartu dėl periferinių kraujagyslių susiaurėjimo padidėja arterinis spaudimas. Čia prisideda anglies monoksidas, patekdamas iš cigarečių didina blogojo cholesterolio kiekį ir sukelia aterosklerozės vystymąsi. Apskritai rūkymas itin nepalankiai veikia širdį: rūkančio infarkto tikimybė kartais didesnė už nerūkančio.

Rūkant, sutrinka širdies aprūpinimas deguonimi, o anglies monoksidas tik pablogina situaciją, nes trukdo deguoniui patekti į kraujo audinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

fifteen − nine =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą