Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Apie tabaką … ir žalos mažinimą

Ar mažinimas yra veiksminga metimo technika?

Mažinimas paprasčiausiai neturi jokios prasmės. Įsivaizduokite, kad dabar kalbame ne apie rūkymą, o apie heroino vartojimą – tai tokia pat priklausomybė, tik reiškiasi ji kitu būdu. Ir jei dabar užduočiau tokį klausimą: ar padės priklausomybę nuo heroino įveikti jo mažinimas, pleistrų su heroinu vartojimas ir šio įpročio keitimas kitu narkotiku ar svaigalais?

Žinoma, kad nepadės, ir tai net skamba absurdiškai. Bet kažkodėl, kai kalba pasisuka apie cigaretes, žmonės tuo nuoširdžiai tiki. Šią, kaip ir bet kurias kitas priklausomybes, reikia gydyti, o ne pakeisti kažkuo kitu. Lygiai tas pats galioja ir kalbant apie elektronines cigaretes – jos yra dar viena blogybė, netgi blogesnė už įprastą cigaretę, mat grąžina mus į tuos laikus, kuomet rūkyti buvo galima praktiškai bet kur.

Yra du metimo rūkyti būdai. Vienas – meti rūkyti ir ilgiesi cigaretės, o kitas – meti rūkyti ir džiaugiesi, kad jos neturi. Pirmasis atvejis yra klaidingas. Yra du metimo rūkyti būdai. Vienas – meti rūkyti ir ilgiesi cigaretės, o kitas – meti rūkyti ir džiaugiesi, kad jos neturi. Pirmasis atvejis yra klaidingas, nes būtent tada ir norima tą cigaretę, kurios labai trūksta, pakeisti kažkuo kitu: kramtomąja guma, ledinukais, čiulpinukais ir pan. Iš tiesų pirmuoju atveju save tik apgaudinėjame, nes tai net nėra metimas, galvoje tokie žmonės yra dar didesni rūkaliai nei visi kiti. Antrasis atvejis yra geresnis dėl to, kad toks žmogus nesijaučia ką nors praradęs, atvirkščiai – jis jaučiasi pagaliau išsilaisvinęs. Ir jis džiaugiasi, kad neberūko. Pagrindinė problema čia, kaip jau minėjau, yra mūsų lūkesčiai. Rūkantis žmogus visada mano, kad cigaretė jam padės, todėl metęs rūkyti jis ir jaučia kažką praradęs. Kol šių iliuzijų jis neatsikratys, tol jis ir bus priklausomas. Ir nesvarbu, ar į burną jis nuolat kiš cigaretę, ar ledinuką. Psichologiškai jis vis tiek bus rūkalius. O jei šių iliuzijų ir tuščių lūkesčių atsikratytume, tai nebūtų ir jokio praradimo jausmo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 × four =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą