Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

CIGARTĖ VERTA MILIJONO / Priežastys ir pasekmės

Priežastys ir pasekmės
Daugelis rūkančiųjų žmonių mesdami rūkyti ieško pagalbos. Norinčiųjų atsikratyti šio blogo įpročio daugėja, nes gaunama vis daugiau informacijos apie rūkymo žalą bei kitus negatyvius rūkymo aspektus. Rūkymo prevencijos ir pagalbos rūkantiesiems organizacijos pasistengė labai gerai informuoti rūkančiuosius apie galimas rūkymo pasekmes sveikatai.

 

Jaunimo tarpe sveikatos faktorius vaidina ne tokį svarbų vaidmenį, ir daugelis jaunuolių net nesusimąsto apie ilgalaikes savo sveikatos perspektyvas. Taigi, kuo rūkantysis yra jaunesnio amžiaus, tuo mažiau jis galvoja apie savo sveikatą. Vyresniojo amžiaus atstovai, jausdami, kokį efektą sukelia ilgalaikis rūkymas, vis labiau šį neigiamą įprotį sieja su bloga savijauta.

Gerai žinia ta, jog tiek rūkantys, tiek ir nerūkantys asmenys yra puikiai informuoti apie rūkymo daromą žalą. Bloga žinia – jog ši informacija (tiek vieniems, tiek kitiems) duoda mažai naudos… Rūkalius atsakytų: „Man nepatinka rūkyti. Aš kiek sykių bandžiau šios priklausomybės atsikratyti, bet nesėkmingai…“ Nebandęs rūkyti asmuo tvirtintų: „Niekada, niekada to nedarysiu!” O žiūrėk, kitą kartą sutikus jį gatvėje pamatai, kad jis jau rūko…

Artėja Naujieji metai. Tūkstančiai rūkalių jau ruošia nuosprendį savo priklausomybei. Deja, tik mažiau nei pora procentų ištvers nerūkę ilgiau, nei kelias dienas. Turbūt sutiksite su tuo, jog nepažįstate nei vieno žmogaus, sėkmingai metusio rūkyti per Naujuosius metus…

Ką rūkaliai daro blogai? Kodėl kilnus, prasmingas ir pelningas sprendimas nevirsta realybe? Kodėl apsisprendimas mesti rūkyti neveikia, nors viskas, ką reikia padaryti – tai nieko nedaryti?

Egzistuoja kelios dešimtys būdų ir preparatų, padedančių mesti rūkyti. Vieni jų yra mediciniškai patvirtinti, kiti – tik oficialiai pripažinti tam tikrose šalyse. Treti… medikų nuomone tiesiog neegzistuoja. Didžioji dauguma šių metodų gelbsti tik pirmosiomis dienomis, kol apsisprendimas mesti rūkyti būna tvirtas. Tačiau rezultatas trumpalaikis. Trumpalaikis, nes metantys rūkyti ieško pagalbininko:

  • padėsiančio kompensuoti cigaretės suteikiamus malonumus. Malonumus, kurie yra daugiau įsivaizduojami ir sunkiai pakeičiami kitu cheminiu junginiu.
  • padėsiančio išvengti neišvengiamų kančių. Kančių, kurias metantieji rūkyti turės ištverti, kad taptų laimingais nerūkančiaisiais.

Fenomenalu, bet daugelis medicinos pripažintų preparatų yra nikotino pakaitalai arba preparatai, ribojantys nikotino įsisavinimą. Taigi, mes esame pasiryžę gydyti priklausomybę nuo nuodų tais pačiais nuodais.

Kaip nutinka, kad rūkantys griebiasi neveiksmingų pagalbininkų?

Taip nutinka dėl to, kad kompanijos, gaminančios cheminius preparatus, naudoja tuos pačius triukus kaip ir cigarečių gamintojai. Rūkantys tikėjo, kad nikotinas suteikia drąsos ir pasitikėjimo savimi, kas iš tiesų tėra tik psichologinė būsena. Bandantieji mesti rūkyti ir toliau tiki magiška nikotino galia nė nesusimąstydami, jog visa nikotino galia tėra klaidingų įsitikinimų, kuriais priversti tikėti net medikai ir nerūkantieji asmenys, rinkinys.

Jau seniai pripažinta, kad rūkymas tėra tik didelė psichologinė priklausomybė, siekiant neegzistuojančių dalykų. Tai yra pagrindinė rūkymo PRIEŽASTIS. Kita vertus, rūkymas yra ir nedidelė fiziologinė priklausomybė, pasireiškianti nejaukumo ir nepatogumo jausmu, bandant šio įpročio atsikratyti. O tai jau yra PASEKMĖ…

Daugelis metodų siūlo genialius būdus, padėsiančius pašalinti pasekmes. Tuo pačiu užtikrina, kad priežastis išliks. Išlikus priežasčiai, t.y. tikėjimui, jog nikotinas suteikia laisvę ir malonumus, mums pradės tų dalykų trūkti. Ir tai tik laiko klausimas, kada šis trūkumas taps stipresnis už mūsų valią… Tačiau, jeigu rūkantieji asmenys pradės koncentruotis į priežastis, dėl kurių rūkoma, padėtis pasikeis. Jau nebe nikotinas bus atsakingas už savijautą ir būseną, o pats rūkantysis pradės kontroliuoti savo kūną bei mintis. Taigi, viskas, ko trūksta rūkančiajam, tai suprasti, jog tik jis pats yra atsakingas už savo minčių būseną ir požiūrį. Šiuo atveju, jis gali naudoti metodus, kurie padės pašalinti priežastis.

Taigi, kaip pakeisti požiūrį? Kaip kontroliuoti mūsų mąstyseną ir tai, ką jau žinome apie cigaretę? Kaip pakeisti savo sąmonę ir pasąmonę?

Rūkoriai, bandydami mesti rūkyti, gali pasinaudoti įrankiu, kuriuo dažniausiai nesinaudoja – įjungti racionalų mąstymą ir paklausti savęs: „Ką aš konkrečiai gaunu iš cigaretės ir ką atiduodu?“ Kaip iš tiesų kenčiame, kai metame rūkyti? Kas konkrečiai mus skaudina?

Metodai, dirbantys su priežastimis (tokie kaip Allen Carr’s Easyway), padeda susidaryti teisingą požiūrį į rūkymą, o vėliau, vadovaujantis paprastais nurodymais, pasiekti norimą rezultatą. Unikalu, kad fizinės atpratimo nuo nikotino kančios tuomet bus praktiškai nepastebimos!

Šis metodas veikia priešingai „valios“ metodui. Mes nesikoncentruojame į priežastis, dėl kurių rūkantieji turėtų nerūkyti: pinigus, pavojų sveikatai, priklausomybę, gėdą ir t. t. Rūkaliai jas ir patys kuo puikiausiai žino. Mes susitelkiame ties tuo, kodėl jie ir toliau rūko nepaisydami įvairių nepatogumų.

Rūkalius prikaustytus laiko ne kas kita, o baimė. Baimė, kad be cigarečių jie nebegalės mėgautis gyvenimu ir laisvalaikiu, kovoti su stresu, susikaupti ar atsipalaiduoti. Baimė, jog norėdami išsilaisvinti jie turės ištverti sunkų ir varginantį periodą, kad nikotino poreikis niekuomet visiškai nepranyks ir be cigarečių jie nuolatos jausis blogai!

Taigi, mes turime viską, ko reikia, kad atsikratytume baimės ir priklausomybės. Tikiu, jog kiekvienas cigaretės mėgėjas pats sugebės įjungti racionalų mąstymą, susikoncentruoti į priežastis ir tapti laimingu nerūkančiuoju!

 

Apie Allen Carr Lengvą būdą mesi rūkyti Lietuvoje

„Allen Carr’s Easyway Lengvas būdas mesti rūkyti“ kasmet padeda mesti rūkyti daugiau kaip 1 milojonui rūkorių. Daugiau nei 90% centrų seminaruose apsilankiusių klientų meta rūkyti.Įmonėms organizuojamuose seminaruose sėkmės lygis po 3 mėnesių aukštesnis nei 54%. Seminaro trukme 4 valandos ir jis gali būti rengiamas tiek įmonės, tiek centro patalpose. Tai vienintelis metodas pasaulyje taikantis pinigų grąžinimo garantiją. Allen Carr‘s centras Lietuvoje veikia nuo 2009 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

five + 4 =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą