Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

IŠ KO PAGAMINTA CIGARETĖ?

Cigaretės yra vienintelis produktas naudojamas žmonių, nežinant, kokie komponentai įeina į jų sudėtį.

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – Food and Drug Administration USA) bando išsiaiškinti cigarečių ingridientus. Ričmondas, Virginijos valstija – JAV Maisto ir vaistų administracija reikalauja pašalinti ‘dūmų’ uždangą ir atskleisti cigarečių, bei kitų tabako produktų ingridientus.

2011 m. tabaką gaminančios kompanijos privalėjo atskleisti JAV maisto ir vaistų administracijai savo formules. Vaistų gamintojai tai jau daro daugiau nei dešimtmetį. Gamintojai taip pat turės informuoti apie visus tyrimus, siekiančius išsiaiškinti pašalinį ingridientų poveikį.

Tai pirmieji įgaliojimai, kuriuos administracijai suteikia naujai priimti įstatymai  leido administracijai veikti kur kas plačiau, nei vien dėti perspėjimus apie žalą sveikatai ant cigarečių pakelių.

Tabako kompanijos turi ilgalaikę praktiką, kaip naudoti medžiagas, tokias kaip kava, kakava, mentolis ar kiti priedai, kurie padeda lengviau priprasti prie tabako ir pagerina jo ’skonį’. Nauja informacija padės administracijai suvokti, kurie ingridientai padaro rūkymą labiausiai žalingu ir nuo kurių ingridientų žmonės tampa labiausiai priklausomi. Duomenys taip pat bus naudojami tam, kad įvesti naujus standartus ir ribojimus.

“Cigaretės yra vienintelis produktas naudojamas žmonių, nežinant, kokie komponentai įeina į jų sudėtį”, kalbėjo Lawrence R. Deyton, administracijos direktorius.

Kai kurios tabako kompanijos savanoriškai platina informaciją apie savo produktus internete, tačiau niekada taip tiksliai kaip reikalaujama administracijos. Pavyzdžiui Altria Group Inc., tai daro nuo 1999 metų. Gamintojas praneša, kad cigaretėse yra tabakas, cukrus ir skanikliai, taip pat chemikalai, tokie kaip diamonio fosfatas – chemikalas, naudojamas padidinti degimą. Taip pat amonio hidroksidas, naudojamas ‘pagerinti’ skonį. Kiekvienu užtraukimu įkvepiame daugiau nei 4000 pavadinimų įvairių chemikalų, tokių kaip amonis (dujos, įeinančios į tualetų valiklių sudėtį), arsenis ir cianidas(žiurkių nuodų komponentas), acetonas (dažų skiediklis), formaldehidas (naudojamas lavonų konservavimui) … ir polonijus 210 (radioaktyvus elementas), bei anglies monoksidas (nuodingos dujos).

Moksliniai tyrimai taip pat teigia, kad cheminiu būdu galima priversti kūną geriau absorbuoti nikotiną – aktyvųjį tabako komponentą.

Iki šiol tabako kompanijos galėjo laisvai manipuliuoti tabako sudėtimi, kad pagerinti pardavimus ir žmonių priklausomybę, visiškai nekreipiant dėmesio į mirusių skaičių. Nežinodami detalių rūkaliai, ar sveikatos institucijos neturėjo jokios galimybės kontroliuoti proceso.

Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje rūko kas antras vyras ir viena iš šešių moterų, o tai apie 891 tūkstantis žmonių. Daugiau nei 400 tūkstančio žmonių Lietuvoje kenčia nuo kvėpavimo takų ligų, kurių pagrindinė priežastis rūkymas. Mirusių nuo plaučių vėžio statistika neprieinama, tačiau moksliškai įrodyta, kad rūkymas tiesiogiai prisideda prie kas antros rūkančių žmonių mirties.

Kasmetiniai mokesčių pakėlimai Lietuvoje, tabako reklamos draudimai prisideda prie rūkančiųjų skaičiaus mažėjimo suaugusių tarpe. Vaikų tarpe rūkymas vis labiau populiarėja, dėl įstatymų susijusių su informacijos ribojimu apie vaikus.

Allen Carr‘s Centro Lietuvoje lektorių teigimu, cheminė priklausomybė yra tik blogybės aisbergo viršūnė. Rūkaliams nežinant galima lengvai keisti net to pačios rūšies cigarečių poveikį smegenims ir kūnui, bei skatinti ar apsunkinti nikotino įsisavinimą. Turbūt kiekvienas esame susidūrę su atveju, kai mūsų mėgstamos cigaretės pasidarė kažkokios ‚ne tokios‘.

Tačiau didžiausia problema išlieka visuotinis smegenų plovimas. Jei toksiški ar vėžį sukeliantys maisto papildai daugelio vartotojų lengvai atpažįstami ir tokiu būdu išvengtini, tai nuodingi tabako ‚papildai‘ sukeliantys didžiąją dalį mirčių visa dar neidentifikuoti ir rūkantys nemato tame jokios problemos.

 

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

17 − five =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą