Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Ką galvojate apie rūkančius vaikus?

Lietuvoje draudžiama filmuoti rūkančius vaikus, tačiau negalime paneigti kas akivaizdu – vis daugiau vaikų rūko. Jei mums rūpi mūsų vaikai, pagalvokime kaip jiems rūpime mes.

Nors elektroninės cigaretės neparduodamos asmenims iki 18 metų, jas kaip žaisliukus jau nešiojasi ir dvylikamečiai. Dabar elektronines cigaretes galima vartoti net pamokos metu, kol mokytojas nusisukęs rašo ant lentos.

Beveik 70 procentų suaugusių rūkorių pradėjo prieš jiems sukankant 18 metų. (Akivaizdu kad draudimas parduoti rūkalus jaunuoliams yra visiškai neveiksnus). Jaunimas pradeda bandyti rūkyti nuo 11 metų, o nuo 14 metų jaunuolius jau galime pamatyti rūkančius reguliariai.
Taigi kodėl vaikai pradeda?
* Tėvų rūkymas
* Bendraklasių ir draugų spaudimas
* Vaikai rūkydami protestuoja ir išreiškia norą būti nepriklausomais
* Jie mano, jei kiti rūko, tai ir jie turėtų
* Tabako gaminių reklama nutaikyta į vaikus
Dauguma vidurinių mokyklų moksleivių nėra bandę cigaretės. Daugelis jų įsitikinę, kad niekada nerūkys. Tačiau augant, vaikai tampa vis atviresni rūkymo idėjai.
Tabako gaminių kompanijos ir toliau pristato tabako produktus kaip linksmus, kietus, seksualius ir patrauklius. Šis įvaizdis traukia paauglius. Rezultatas jie pabando ir tampa priklausomi. Tiesa, apie priklausomybę jie supranta gerokai vėliau. Tik 5 procentai rūkančių aštuoniolikmečių tiki kad vis dar rūkys po 5 metų.

Būtų labai įdomu sužinoti mokytojų, tėvų ir pačių vaikų nuomonę apie šį užsiėmimą.
Parašykite savo nuomonę, būsime be galo dėkingi!

 

EVALDAS ŽVIRBLIS apie tai, kodėl vaikai susiformuoja ‘teigiamą’ cigaretės įvaizdį

Skaitytojų komentarai

  • igoris - Atsakyti

    kovo 6, 2013 09:01

    kiekviena ryta matau kruva vaiku rukant ant kiemo prie mokyklos..ir nieko naujo jau 5 metus. gal tik kad vaikai jaunesni daros

  • Evaldas - Atsakyti

    kovo 6, 2017 09:07

    beje, aš pradėjau stebėti savo namo kieme vaikus iš vidurinės kas ryta prieš pamokas traukiant. kažkaip keistai skambėtų juos drausminti, ar fotografuoti ir el. paštu į mokyklą perduot … gal kas realiai žino ką daryti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

nineteen − three =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą