Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Kaip padėti vaikams nerūkyti?

Daugelis tėvų mano tinkamai informuojantys vaikus apie rūkymą ir vaikams tos informacijos pakanka …

Didžioji dauguma vaikų ignoruoją gąsdinimus ar informaciją apie ligas. Jie mieliau paseka draugais ar autoritetais, kurie suteikia kur kas daugiau pasitikėjimo savimi ‘reklamuodami’ cigaretes, kaip kietumo, ar komandos atributą. Allen Carr’s centras sukūrė specialią metodiką tėvams rūkantiems ir nerūkantiems, kad gauti teisingą informaciją apie rūkymą. Vos per 22 minutes galima susidaryti gerokai tikslesnį požiūrį į rūkymą ir tikimybė niekada nerūkyti padidės ženkliai.

 

 

Tikra istorija: Prieš porą metų į Allen Carr’s kliniką Londone atėjo 91 metų moteris ir 65 metų jos sūnus. Jie abu metė rūkyti. Ir kai senolės paklausė ko ji siekia mesdama, senolė atsakė – noriu parodyti sūnui tinkamą pavyzdį!

 

STATISTINIS TYRIMAS KLAIPĖDOJE (VE.lt 2014 m.):

Klaipėdoje ketinama įteisinti draudimą rūkyti viešose vietose vaikams iki 18 metų: šitoks formalumas, politikų nuomone, sudarys pagrindą aktyviau ugdyti ir drausminti jaunimą – taip pat ir skirti baudas, rašo .

Klaipėdos tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Budino įsitikinimu, uostamiesčiui seniai laikas pasekti Vilniaus, Neringos, Šilutės ir kitų šalies miestų, jau įdiegusių tokį draudimą, pavyzdžiu.

Specialaus stebėjimo duomenimis, Klaipėdoje kasdien rūko trečdalis dešimtokų; beveik pusė apklaustų mergaičių prisipažino per mėnesį kasdien surūkančios po vieną ir daugiau cigarečių; penktadalis apklaustų moksleivių nurodė pirmąją cigaretę surūkę būdami 11-os ir jaunesni.

Savivaldos lygio sprendimu siekiama patikslinti Tabako kontrolės įstatymą – šis draudžia parduoti, nupirkti ar perduoti tabako gaminius asmenims iki 18-os metų, bet nenustato jiems draudimo rūkyti.

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti, užtraukia įspėjimą arba 20–50 litų baudą.

Politikų pastebėjimu, draudimu būtų siekiama ne tiek papildyti iždą surinktomis baudomis, kiek įgyti svertų apeliuoti į jaunimo sąmoningumą.

Ne paslaptis, kad suaugusiųjų pastabos dažnam jaunuoliui nė motais – mesti cigaretę raginančiam praeiviui, švelniausiai kalbant, patariama nesikišti ne į savo reikalus.

Policijos patrulių reidai netoli mokyklų ir kituose jaunųjų rūkalių pamėgtose vietose esą būtų kur kas paveikesni.