Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

KAS BENDRO TARP TABAKO IR DICHLOFOSO

Dichlofosas – kaip ir nikotinas yra insekticidas, jau tapęs tiesiog bendriniu pavadinimu, nes labai populiarus Tarybų Sąjungoje buvo.

Kai Michailas Gorbačiovas baisiai apribojo ir beveik visai uždraudė alkoholį, išradingi alkoholikai ėmė ieškot pakaitalų ir atrado, kad dichlofosas alkoholio poveikį sustiprina dešimteriopai – trumpas purkštelėjimas į butelį ir štai nuo butelio alaus gali apsinešti taip, kaip nuo butelio degtinės…

Paprastai alkoholikai neįtardavo, kad apsinuodijimas dichlofosu, kaip ir kita fosforganika, yra lėtinis – pavienė dozė iš organizmo pasišalina per kelis mėnesius, o gan sunkus poveikis tęsiasi kelias savaites. Ir juo labiau neįtardavo, kad dėl būdingo lėto acetilcholinesterazės ardymo tasai apsinuodijimas po truputį naikina asmenybės nervų sistemą ir verčia jį visišku paralitiku, negebančiu judėti. Kartais net pavienis dichlofoso pavartojimas per keletą dienų išsivystydavo į paprastą paralyžių.

Ūkyje gi dichlofosas vartojamas būdavo visokioms musėms, blakėms ir tarakonams nuodyti. Tiesa tarakonai stipdavo prastai, užtat žmonės, kambarius gerai papurškę, paskui gerai pravėdinę ir naktį ten pamiegoję, atsikeldavo su visais intoksikacijos požymiais: susiaurėjusiais akių vyzdžiais, skausmingu akių jautrumu šviesai, konvulsyviais judesiais ir taip toliau. O kartais būdavo, kad ir neatsikeldavo, tai paskui keliaudavo į ligoninę paralyžiaus gydytis.

 

NORITE MESTI RŪKYTI?

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

three × one =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą