Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Kodėl vaikai pradeda rūkyti?

Tėvų ir vaikų santykiai labai svarbūs, kalbant apie vaiko savijautą bendraujant su bendraamžiais. Įvairių priklausomybių šaknys paprastai slypi žmogaus nesaugumo jausme. Jei žmogus nesijaučia saugus, tai būna pagrindinis faktorius lemiantis priklausomybių atsiradimą.

Taip pat, kaip žinome, paaugliui yra labai svarbu atrasti save bei pritapti prie savo bendraamžių. Jei šis jaučia savo vertę, jaučia, kad yra vertinamas už tai koks yra, paauglys bus mažiau linkęs ieškoti netinkamų būdų pelnyti bendraamžių palankumą. Tačiau, jei paauglys nepasitiki savimi, nėra atradęs savo vietos tarp bendraamžių, tikėtina, jog jis ims rūkyti, norėdamas pritapti, užmegzti naujų pažinčių. Itin svarbią įtaką turi vaiko turimų autoritetų elgesys – turbūt visi pastebėjome, jog vaikas norėdamas tapti tokiu, kaip jie, ima modeliuoti autoritetų elgesį.

Kitas svarbus faktorius – rūkantys tėvai. Vaikai mokosi ne iš to, ką kalbame, tačiau modeliuodami mūsų elgesį, tad jei tėvai rūko, tikėtina, jog ir vaikas bent pabandys prisiliesti prie šios priklausomybės.

Be jokios abejonės, įtakos gali turėti emocinės problemos – tai patiriamas nerimas, stresas. Taip pat – genetika.
Tad kaip matome, nėra vienos priežasties, tačiau kurdami saugų ir artimą ryšį su vaiku, stiprindami jo emocinę sveikatą, teigiamu pavyzdžiu mokydami bendravimo bei mokydami tinkamo elgesio savo pavyzdžiu galime padėti vaikui išvengti susidūrimo su priklausomybėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

eight − 1 =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą