Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

6 elektroninių cigarečių pranašumai, apie kuriuos parduotuvėse nesužinosite

 arba …

6 faktai, kurių jums nepasakys e-Cigarečių pardavėjai

Kai daugiau kaip prieš 7 metus pasirodė elektroninės cigaretės, jos žadėjo perversmą tabako pramonėje. Elektra varomi prietaisai, tiekiantys nikotiną skystų garų pavidalu, žadėjo mažiau žalingą ir socialiai atsakingą alternatyvą degiosioms cigaretėms. Be to elektroninės cigaretės buvo gerokai pigesnės, nes joms nebuvo taikomi nepadoriai dideli tabako akcizo mokesčiai. Elektroninių cigarečių pramonė vos per penketą metų pasiekė poros milijardų JAV dolerių apyvartą. Ji vis dar tolima nuo įprastų cigarečių pardavimų, tačiau gali pasigirti veržliu augimu, lyginant su tradiciniais tabako pardavimais.

Tačiau ar tapo naujas prietaisas pirmu žingsniu išsilaisvinant nuo nikotino priklausomybės, ar pirmas žingsnis į ją patenkant?

Nereikia būti genijumi, kad suprasti jog e-cigarečių vartojimas nėra toks jau nekaltas, kaip yra reklamuojama. Mes žinome, tai ką e-Cigarečių pardavėjai akcentuoja, reklamuodami cigaretes. Jos sveikos, paprastos naudoti, legalios naudojant patalpose ir pigios. Be to net laikomos puikia alternatyva norint mesti rūkyti

O gal dažniau e-cigarečių pliusai, tėra tam tikra tiesos versija ar interpretacija. Pasigilinus į daugelį e-cigarečių siūlomų pliusų, suvoksime kad tai tėra mitas…

E- cigaretes rūkyti sveikiau

Žinoma, tačiau niekas nepatvirtins, kad e-cigaretės negali jūsų nužudyti. Kai kalbame apie ‘sveikesnį’ rūkymą, lygiai tuo pačiu lozungu vadovavosi tradicinių cigarečių pardavėjai septintame dešimtmetyje uždėdami ant cigaretes filtrą, o devintame – išrasdami ‘lengvas’ cigaretes. Pasekmes mes puikiai žinome – paradoksalu, nors rūkymas tampa vis sveikesnis, nuo jo mirštama vis dažniau.

E-Cigaretės nepadeda mesti rūkyti. Jums tik taip atrodo

Kiekvienas rūkorius desperatiškai galvoja apie metimą rūkyti. E-cigaretės padeda įsivaizduoti, kad nikotino pristatymo sistemos pakeitimas – gera pradžia metant rūkyti. Neapsigaukime, didžioji dauguma nikotino pakaitalų užtikrina labai mažą sėkmę metant rūkyti. Prisiminkite paprasčiausią ekonominę logiką, cigarečių gamintojų tikslas, kad klientas rūkytų, o ne mestu – vien dėl to kalbos apie e-cigarečių pagalbą metant – mitas.

E-Cigaretes vėl galima  reklamuoti

Mes žinome, kad įprastų cigarečių reklama uždrausta, siekiant apsaugoti vartotoją. Tačiau e-Cigaretės reklamuojamos visais kanalais ir visoms amžiaus grupėms. Ar tai ne būdas, grąžinti rūkymo propagandą atgal? Šiuo metu reklamuojama virš 250 e-Cigarečių rūšių. Daugiausiai e-Cigarečių prekiaujama internete. Jų gamintojai, niekam nežinomos Kinijos kompanijos, kuriuos produkcijos platintojai neprisiima absoliučiai jokios atsakomybės.

Vaikai jas mėgsta

e-Cigaretės yra produktas, puikiai pritaikytas vaikams. Jei tabako gaminių pardavimas ribojamas, e-Cigaretėms ribojimai gerokai mažesni. Patrauklus, spalvingas suaugusių žaisliukas, kurį, anot televizijos reklamos, galima vartoti net supant mažylį ant kelių yra ‘puiki pradžia’ ateities klientui. Spalvotas dūmas, karamelinis ar šokoladinis skonis, viskas yra paruošta mažiesiems vartotojams, kad nikotino pristatymas būtų kuo sklandesnis …beje itin išrankiem, e-Cigaretės gali pasiūlyti net dūmą be nikotino. Beje, netgi įstatymas nedraudžia vaikams rūkyti elektroninių cigarečių, tiesiog be 18 metų sunkiau jas pačiam nusipirkti.

Vienos didžiausių e-cigarečių kompanijos vadovas teigė, kad įmantrūs skoniai naudojami ‘kad pritraukti vaikus’. Vėliau, kompanija pristato naujus ‘Butter crumble’, ‘SKITTLES’ ir ‘Berry Bubble gum’ skonius, teigdami, kad nauji skoniai yra labai svarbūs vartotojams … Taigi kokio amžiaus šie vartotojai?

vaikamselektronines-cigaretes

Jau galima rasti el. cigarečių skirtų ne tik vaikams, bet ir kūdikiams.

2016 Rugsėjo 1 dieną galima buvo stebėti ‘naujokų’ rūkymo ypatumus. Įprastų – dūminių cigarečių rūkoriai slepiasi ar rūko atokiau nuo mokyklų, o elektroninių traukia ir pučia milžiniškus garų debesis prie pat mokyklos durų. Deja, platinti vaikų nuotraukas Lietuvoje draudžiama, tad tėvams gerai būtų patiems apsilankyti prie mokymo įstaigų.

E-Cigaretės grąžino rūkymą į namus … o taip pat lėktuvus**

… ir restoranus, bibliotekas ir Kauno laisvės Alėją. Ką tik įveiktos kliūtys rūkyti baruose ir maitinimo įstaigose. Apie pasyvaus e-Cigarečių rūkymo žalą negalime kalbėti, nes ji nėra  įrodyta. Ir greičiausiai prireiks keliasdešimt milijonų gyvybių, kad skaičių imtis būtų pakankama apie tai kalbėti kaip apie rimtą problemą.

E-‘žolė’ ir e-heroinas

Tik laiko klausimas, kada vietoj narkotikams rūkyti skirtos pypkutės galima bus naudoti tą pačią e-Cigaretę, užtaisyta kartridžu su ‘laimės serumu’. Tik šį kartą viskas vyks civilizuočiau, švariau ir greičiausiai … bus dar saugiau mūsų ir mūsų vaikų sveikatai, kuria mes taip stipriai rūpinamės XXI amžiuje

… ekstra (E-dovana ir E-stilius)

Vienas iš kraupiausių elektroninių cigarečių platinimo būdų, yra jų dovanojimas vieni kitiems. Net elektroninių cigarečių reklamos teigia, kad tai puiki dovana, linkint sveikatos … o gal mirties? Pakankamai akivaizdu, kad nedovanotume savo artimiesiems nuodų, tačiau kažkodėl atrodo labai prasminga dovanoti jiems priklausomybė, nuo kurios jie vienareikšmiškai nukentės.

Negalima nepaminėti e-stiliaus, kuriuo bandoma patraukti klientus. Blizgučiai, spalvos ir lemputės – gal ir turėtų kelti asociacijas, kurias Amerikos indėnams kėlė veidrodėliai ir blizgučiai – tačiau sunku paneigti faktą, kad su morkos dydžio metaliniu plunksnakočiu burnoje – atrodome išties apgailėtinai, nesvarbu jis metalic ar matinės spalvos.

… ar tikrai elektroninės cigaretės iš viso yra cigaretės?

Elektroninė cigaretė su įprasta cigarete turi tiek pat bendro kaip – švirkštas. Taip vadinama elektroninė cigaretė yra elektroninė nikotino pristatymo sistema (ENPS), kuri padeda inhaliuoti (įkvėpti) nikotino tirpalo, kitaip Propylenglykolio (maisto papildas numeris E 1520)* garus. Kaip susikondensavę plaučiuose nikotino tirpalo garai veikia plaučius, nėra galutinai ištirta – tačiau skystis plaučiuose nėra pats geriausias dalykas…

Apie e-cigarečių ‘naudą’

Allen Carr’s centro lektorius apie elektronines cigaretes:

 

 

PRODUKTO APRAŠYMAS

1.2-Propilenglikolis yra skaidrus,bespalvis,tirštas,mažai lakus,bekvapis,neutralus ir higroskopiškas skystis. Produktas maišosi su vandeniu ir žemesniaisiais alkoholiais, esteriais ir ketonais bet kokiu santykiu.

1.2-Propilenglikolis USP veikia kaip baktericidas ir turi panašų poveikį kaip etanolis. Jis stabdo tirpaluose mikroorganizmų dauginimąsi. Koncentracija priklauso nuo mikroorganizmų rūšies. Bendrai efektas yra pasiekiamas esant 15-30% 1,2-Propilenglikolio USP koncentracijai tirpale

1.2-Propilenglikolis USP atitinka USP bei Europos vaistų reglamento švarumo reikalavimus

Pašalinio poveikio ir vartojimo būdo neatitikimai: Polipropilen glikolis yra apibūdinamas kaip maisto priedas, kuris gali turėti pašalinę reakciją, sukelti alergiją ir pan. Tačiau yra pamirštamas vienas esminis dalykas – oficialiai skelbiamoje statistikoje Polipropilen glikolis naudojamas maistui t.y. jis pakliūna į burną, gerklę ir skrandį. Naudojant elektroninę cigaretę Polipropilen glikolis traukiamas į plaučius, kas absoliučiai neatitinka aplinkos, kurioje produktas buvo tiriamas. Net šventas vanduo, naudojamas ne pagal paskirtį gali būti mirtinas. Paimkite stiklinė vandens ir vietoj to, kad ją išgerti – įkvėpkite … . Būtent dėl to elektroninių cigarečių vartojimas yra tiesiogiai kenksmingas.

** Nuo 04 Balandžio 2016 metų, elektroninės cigaretės bus draudžiamos lėktuvuose, skrendančiuose į ir iš JAV, paskelbė JAV transporto departamentas. Ši taisyklė skirta, kad apsaugoti nerūkančius keleivius nuo pasyvaus nikotino ir kitų nuodingų medžiagų įkvėpimo. Be pasyvaus rūkymo, buvo minima ir elektroninių cigarečių baterijos užsidegimo rizika, kuri lėktuve gali turėti katastrofiškų padarinių. Taip pat, gali būti pradėtas riboti elektroninių cigarečių gabenimas bagaže, dėl savaiminio užsidegimo atvejų, užfiksuotų Logan oro uoste JAV 2014 metais.

Prie šios iniciatyvos jau prisidėjo ir Ryanair, skrendantis į/iš Lietuvos. Citata iš Ryanair puslapio

Tadassako:  2015 04 21 14:39 Ar galima lėktuvuose naudotis elektronine cigarete? Ir ar galima prasinešt pro apsaugos punktą elektronine cigarete pro įėjimo vartus su el cigaretes skysčių?
Ryanair-skrydziai.lt atsako: 2015 04 21 16:17  … e-cigarete lėktuve naudotis draudžiama. Elektroninės cigaretės skystį patartina supakuoti kartu su kitais skysčiais pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.

Kurios veikliosios medžiagos padeda išvengti elektroninė cigaretė?

Nikotinas, priklausomybę sukeliantis cigarečių (tame tarpe ir elektroninių) ingridientas yra mirtinas. Pripažinta, mirtina jo dozė yra apie 30 miligramų. Palyginimui, kobra vienu įkandimu suleidžia apie 60 miligramų ir ši dozė tinkamai veikiant dažniausiai nebus mirtina. Tačiau kai kalbame apie rūkymą, nikotinas tėra viena iš daugelio nuodingų, kai kuriais atvejais mažiausiai nuodingų medžiagų.

Kalbant apie arsenį ar cianidą, ir pažais kiekiais radioaktyvų polonijų-210 (Kuriuo buvo nunuodytas Litvinenka) Šie ingridientai yra gerokai pavojingesni nei nikotinas.

Įdomiausia, kad elektroninių cigarečių gamintojai it susitarę skalambija apie ‘dervų’ poveikį sveikata ir dantims ir siūlo alternatyvą, kuri užtikrina pagrindinių nuodų patekimą į rūkančių kūnus. Keista matyti ko ‘Sveiko gyvenimo kariai’ besirūpina valandomis ar taros pavidalu, kada ir kaip žmonės gali save nuodyti, o ne pagalba juos šviečiant.

Medicininiai elektroninių cigarečių tyrimai

Elektroninės cigaretės klaidingai pristatomos, kaip sveika alternatyva rūkymui ir kaip sveikatai nekenksmingas būdas padėsiantis mesti rūkyti. 2012 m. Prof. Christiana Gratziou atliko eksperimentą, siekiant išaiškinti koks trumpalaikio elektroninių cigarečių vartojimo poveikis sveikiems žmonėms, taip pat turintiems plaučių problemų.

32 savanoriai, iš kurių 8 buvo niekada nerūkę ir 24 įprasti rūkoriai išbandė elektronines cigaretes. Kai kurie jų buvo sveiki, kiti turėjo astmą, arba LOPL (Lėtinę obstrukcinę plaučių ligą).

Pavartojus elektroninę cigaretę 10 min visiems buvo atliekamas spirometrijos testas (Spirometrija, oro kiekio ir greičio matavimas įkvėpimo ir iškvėpimo metu)

Buvo pastebėta, kad VISIEMS vartojusiems el. Cigaretę ženkliai padidėjo oro strauto pasipriešinimas (kitaip sakant kvėpuoti pasidarė sunkiau):

1. Nerūkantiems pasipriešinimas pakilo nuo 182 iki 206 procentų vidutiniškai ir tai laikoma rimtu padidėjimu

2. Rūkantiems, nuo 176 iki 220 procentų

3. Astma ir LOPL sergantys nepatyrė ženklaus padidėjimo

 Prof. Christiana Gratziou patikino, kad netvirtina ar elektroninės cigaretės yra mažiau, ar daugiau žąligos nei įprastos. Tačiau patvirtina, kad elektroninių cigarečių naudojimas iš karto ženkliai pablogina žmogaus įkvėpimo ir iškvėpimo galimybes.

 

James F. Pankow Portlando universiteto tyrimo rezultatuose 15 balandžio paskelbta, kad:

* pakartotinis, t.y. nuolatinis elektroninių cigarečių skysčių vartojimas sukels gerklės sudirgimus

* didžioji dauguma užpidų su ‘skanikliais’ viršija normos lygius ir nėra saugūs. Šį tvirtinimą paantrino FDA, pritarusi, kad ‘skanikliai’ naudojami elektroninėse cigaretėse nėra saugūs naudoti.

* Cigarečių gamintojų naudojami ‘skanikliai’, neva saugūs vartojimui maisto pramonėje, t.y. juos valgant ir virškinant – nėra saugūs įtraukiant juos į plaučius

* Elektroninių cigarečių ingridientai nėra pažymėti ant pakuotės, kas reiškia, nėra saugūs alergiškiem ar jautriems žmonėms

Mokslininkai teigia, kad galimybė pakenkti vartotojui yra pernelyg didelė, kad galėtume ją ignoruoti ir privalome reglamentuoti elektroninių cigarečių komponentų kenksmingumo ribas.

 

 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

PSO (Pasaulio sveikatos organizacija) neturi pakankamai tyrimų rezultatų apie ilgalaikę elektroninių cigarečių vartojimo žalą, tačiau trumpalaikės pasekmės pastebimos be medikų pagalbos. Dažniausi negalavimai, kuriais skundžiasi elektroninių cigarečių vartotojai yra: galvos skausmas ir svaigulys, nemiga ir nerimas, nuovargis, burnos ir gerklės gleivinės sudirgimai ir kita. Elektroninės cigaretės taip pat laikomos pagrindine ikivėžinio susirgimo – Leukoplakijos priežastimi.

PSO neskelbia jokių įrodymus, kad elektroninių cigarečių terapija kažkaip padeda atsikratyti nikotino priklausomybės.

Ir nors paprastų cigarečių gamintojai teigia, kad elektroninės cigaretės padeda mesti, bei investuoja į elektroninių cigarečių gamybą. Iš tiesų tai nelogiška – gaminti produktą, kuris padėtu nutraukti tavo gaminamų produktų vartojimą. Tiesa paprasta, pereinant nuo įprastų, prie elektroninių cigarečių, rūkoriai lieka priklausomi nuo nikotino tiek fiziškai, tiek psichologiškai – reiškia ir toliau lieka potencialūs paprastų ir dar elektroninių cigarečių vartotojai.

2014 metais 129 viso pasaulio profesionalūs gydytojai kreipėsi į Pasaulio Sveikatos Organizaciją skatindami kuo skubiau pradėti įrodymais ir tyrimais paremtą elektroninių cigarečių vertinimą. Tai pat užtikrinti, kad agresyvus elektroninių cigarečių marketingas neklaidintų vartotojų.

Pilnas dokumentas: http://tobacco.ucsf.edu/sites/tobacco.ucsf.edu/files/u9/FDA%20comment-ChanLetter-1jy-8cp3-dzmg.pdf

Apibendrinant, pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja nenaudoti elektroninių cigarečių.

 

Statistika ir faktai apie E-cigaretes:

Virš 95proc. perkančių E-Cigaretes tikisi suvaldyti rūkymą ir mesti vėliau

Virš 84proc. E-Cigarečių vartotojų taip pat rūko reguliarias cigaretes

Virš 50proc. pradedančių rūkyti naudoja E-Cigaretes

Virš 50proc. pradedančių rūkyti E-Cigaretes yra jaunesni nei 16 metų

Virš 95proc pradėjusių rūkyti E-Cigaretes, kad mesti rūkyti visai … savo tikslo nepasiekia

Virš 1,1proc. JAV moksleivių turėjo E-Cigaretę 2012 metais. 2013 šis skaičius dvigubėjo

Virš 70proc E-Cigarečių rinkos JAV valdo įprastų cigarečių gamintojai: Lorilland, Reynolds ir Altria

JAV maisto ir vaistų administracija, E-cigarečių garuose randa tų pačių, vėžį sukeliančių komponentų, kaip paprastose cigaretėse

Vyresnio nei 40 metų amžiaus rūkantieji naudoja E-Cigaretes, kaip laikiną pagalbą pasveikti nuo bronchinių ir kraujagyslių susirgimų, tačiau tuo pat metu didina riziką susirgti vėžiu

Nuo skysto tabako išsivysto tokia pati priklausomybė, kaip nuo kitų nikotino pakaitalų, neva skirtų padėti mesti rūkyti

Iki 50 kartų didesnė tikimybė susirgti dantenų ir lūpų onkologine liga, naudojant bedūmius tabako produktus

Elektroninių cigarečių pardavėjų pavadinimai, tokie kaip „Sveikas dūmas’, ‘Eko dūmas’, ‘Geras dūmas’, nieko bendro su geresne sveikata neturi – tiesiog bandoma mažesnį nuodingumą, pateikti kaip ‘sveiką’ produktą

Elektroninių cigarečių pardavėjai, naudoja reguliarių cigarečių žalos sveikatai statistiką, kaip argumentą pradėti vartoti elektronines cigaretes. Tačiau didžioji dalis jaunuolių pradėjusių nuo elektroninių cigarečių, pradeda rūkyti reguliarų tabaką

80 000 – 100 000 vaikų pasaulyje kasdien pradeda rūkyti, daugelis naudojant elektronines cigaretes

0 (nulis) tieks institucijų kontroliuoja parduodamų elektroninių cigarečių kokybę Lietuvoje

6 kartus persišviesti plaučius. Tiek kartų reiktų atlikti šią radioaktyvią procedūrą, kad gauti tokį pat radiacijos kiekį, kurį gauname metus vartodami cigaretes

2 kartus sumažėjo elektroninių cigarečių importas į JAV 2014 metais, palyginus su 2013. Tai pasekmė elementarios higienos ir rizikingų medžiagų kontrolės, kurią pradėjo vykdyti FDA. Daugiau nei puse gaminių turėjo kenksmingų ar nuodingų medžiagų ir buvo draudžiami įvežti.

9 kartus Lietuvoje 2011 m. atliekant tyrimus dėl elektroninių cigarečių sudedamųjų dalių ir skysčių šioms cigaretėms – 5 atvejais buvo surašyti Sprendimai neleisti prekių į laisvą cirkuliaciją,

iš 26 Lietuvoje 2013 metais atliktų tyrimų – 15 atvejų surašyti Sprendimai neleisti prekių į laisvą cirkuliaciją. Jautriausia sveikatai elektroninės cigaretės dalis – skysčiai, 2012 m. pagal muitinės pranešimus apie sulaikytas chemines medžiagas ir preparatus, atlikta 12 patikrinimų dėl sulaikytų skysčių elektroninėms cigaretėms saugos reikalavimų atitikimo, net 11 (91,7 proc.) jų neatitiko nustatytiems saugos reikalavimams ir buvo uždrausta šiuos produktus tiekti į rinką.

75% mažesnė rizika nei įprastų cigarečių – tiek elektroninių cigarečių pardavėjai deklaruoja. Kaip yra tai skaičiuojama ir kodėl žmonės priima šią riziką, sunku pasakyti.

Virš 80% elektronines cigaretes rūkančių moksleivių yra vaikinai

Bedūmio tabako vartotojai iki 50 kartų labiau rizikuoja susirgti burnos, dantenų ir gerklės ligomis (piktybiniais navikais)

e-cigaretės sukurtos 2003 metais Pekine, Kinija Hon Lik

Ant cigarečių, tame tarpe ir elektroninių, nerasite jų sudėties – nors sudėtis privaloma plataus vartojimo prekėms.

Cigarečių reklama uždrausta, tačiau pagrindinės 5 elektroninių cigarečių gamintojos išleido reklamai 451 mln. USD 2011 metais (Valstybinė JAV prekybos komisija. Ataskaita apie tabako gaminių vartojimą 2011 metais)

2016  metais, JAV pradėjo reguliuoti elektroninių cigarečių platinimą, t.y. buvo įvestas minimalus 18 (Kalifornijoje 21) metų amžiaus cenzas pardavimui, taip pat, garinimo skystis turi būti patikrintas dėl nuodingų medžiagų limitų. Daugelis skysčių yra ypač toksiški ir jų patekimas į plaučius išgarinus, gali sukelti momentines komplikacijas.

75% Elektroninių cigarečių galima rasti DYACETYLO, kvėpavimo ligų sukėlėjo.

Heroinas, ar kokainas daro mus priklausomais nuo narkotikų taip pat greitai, kaip nikotinas – kurį mes įtraukiame su kiekvienu elektroninės cigaretės pseudo- dūmu. Laikyti tai sveikesniu įpročiu nėra logiška, nebent sakytume, jog heroinas yra sveikesnis už prastą ‘šyrkę’

80% rūkančių pradeda, kai jiems draudžiama rūkyti ir parduoti cigaretes, t.y. iki 18 metų. Daugiau nei 50% pradedančių, naudojo elektronines cigaretes.
1 priežastis, kodėl medicinos įstaigos elektroninių cigarečių nelaiko absoliučiu blogiu, jų ilgalaikio vartojimo pasekmės nėra ištirtos. Lygiai dėl tos pačios priežasties daugiau kaip pusę amžiaus įprastų cigarečių gamintojai reklamavo jas kone kaip ‘veikas’
FDA tyrimas JAV 2013 metais nustatę, kad ne tik elektroninės cigaretės nepadeda mesti rūkyti, bet ir 76,6pc atveju tampa papildomas rūkymo šaltinis t.y. rūkomos įprastos ir elektroninės cigaretės
Elektroninių cigarečių sprogimo atvejai, sužalojantys veidą jau tapo nuolatiniu reiškiniu (šalt. Delfi)
Kadangi internete sparčiai plinta, savadarbio skysčio elektroninėms cigaretėms ‘receptai’ tikimasi unikalių ligų, susijusių su skysčiu, bei įvairių cheminių junginių poveikiu kvėpavimo sistemai. Šiuo metu, kasmet Lietuvoje fiksuojama apie 1600 naujų gerklų ir plaučių vėžio atvejų – mažėjant rūkymui, naujų atvejų turėtų mažėti – tačiau tendencija nesikeičia. Reiškia, elektroninės cigaretės prisideda prie vėžio atsiradimo.

e-Dovana

Galvojate apie Kalėdas ir mylimus žmones, kodėl gi nepadovanojus jiems e-cigaretės, sveikesnės cigaretės, kuri padės mesti rūkyti – neapgaudinėkite savęs. Tai Tas pats, kas priklausomam nuo narkotikų, padovanoti ‘kokybiškos prekės’, linkint pirma pereiti ant ‘švaresnių narkotikų’ o po to mesti.

Elektroninės cigaretės didina surūkomų cigarečių kiekį, be to neįskaitomos į bendrą statistiką

Faktas: (šalt. Lietuvos statistikos departamentas 2016m. informacija)

Legalių tabako gaminių suvartojimas, tenkantis vienam 15 metų ir vyresniam gyventojui | cigaretės per metus
2011 1 074
2012 1 065
2013 1 109
2014 1 170
2015 1 288

Greičiausiai tai vyksta dėl poros priežasčių:

 1. Tabako kontrabanda sudaro mažesnę dalį ir rūkoriai perka cigaretes legaliai
 2. Cigaretės gaminamos vis ‘lengvesnės’ t.y. turinčios mažiau narkotinės medžiagos nikotino ir rūkantiems tenka surūkyti didesnį kiekį, kad pašalinti abstinenciją
 3.  Elektroninių cigarečių naudojimas, tik skatina rūkyti reguliarias cigaretes
NAUJAUSIA RIZIKA – ELEMENTŲ SPROGIMAS
Vis daugiau atvejų, kai elektroninių cigarečių elementai sprogsta naudojami, ar nenaudojami. Dėl šios priežasties jau teikiama masė rekomendacijų nenaudoti elektroninių cigarečių lėktuvuose ir pan.
29/08/2017 8 valandą vakaro JK laiku (arba apie 10 valandą Lietuvos laiku) dėl saugumo buvo evakuota Eustono traukinių stotis Londone. Liudininkai matė iš stoties bėgančius keleivius. Vėliau policija pranešė, kad panika kilo dėl mažo sprogimo. Teigiama, kad nedidelį sprogimą greičiausiai sukėlė vieno iš keleivių krepšyje buvusi elektroninė cigaretė. Įvykio metu niekas nebuvo sužeistas. Patikrinus įvykio vietą buvo nuspręsta stoties darbą atnaujinti.
rašo Delfi

 

5 faktiškai patvirtinti elektroninių cigarečių pavojai

 

Svarbios naujienos: Airija, pirmoji ES šalis, kurioje Allen Carr’s metodikos efektyvumas pripažįstamas kaip gerokai efektyvesnis, nei visi alternatyvūs metodai padedantys atsikratyti priklausomybių (Praneša Bloomberg).

Skaitytojų komentarai

 • Rasa - Atsakyti

  sausio 17, 2014 09:34

  bet jos dar ir smirda vistiek tos elektrines cigaretes. kai buna autobuse kas uzruko salia tai nezinai kaip jaustis

  • acaa - Atsakyti

   balandžio 29, 2014 21:46

   ka zinau, ziurint kokio “ skonio“ ruko. Mano draugas dazniausiai ruko arba kavos arba metu skonio, tai ziauriai malonus kvapas 😀

 • Geraldas - Atsakyti

  vasario 20, 2014 16:35

  Liudvikai kai as 2 men parukiau mano savijauta kuo geriausia buvo, o po dar 10 metu visakas sugriuvo. Zaraza tai, tik kol kas to gal nepajutai. Linkiu pasveikti greiciau visai

 • Evaldas - Atsakyti

  vasario 25, 2014 09:02

  Įdomus faktas apie e-cigaretes. Vienas didžiausių elektroninių cigarečių gamintojų – Honkongas. Tačiau ten už jų platinimą gresia dveji metai kalėjime ir šimtatūkstantinė bauda.

  • mantas - Atsakyti

   vasario 22, 2017 21:52

   Tai gal del to nes ten cigareciu gamintojai uzdraude su savo kysiais. O kodel normaliose salyse neuzdrausta gal paaiskinsi?:)

   • Evaldas - Atsakyti

    vasario 23, 2017 08:59

    Mantai, žinoma paaiškinsiu. Biurokratinė sistema reikalautoja tam tikros iniciatyvos, pvz 50 000 žmonių oficialių medicininių tyrimų per keletą metų, kad neva imtis vienos ar kitos draudžiamosios veiklos (ne tik LT, bet ir pasauly). Taip cigaretė, vienaip ar kitaip buvo nekenksminga kokį 50 metų nuo išpopuliarėjimo. Nors buvo akivaizdu, kad cigaretė žmones žudo. Taip pat visada svarbu suvokti, ar valdžioje yra populistinė ar adekvati interesą ginanti grupė? Kol kas nėra, tačiau manau jau už 3-4 metų, besiruošiant naujiems rinkimams Veryga V.2 duos pažadą riboti elektronines cigaretes … ir uždraus. Klausimas, kiek vaikų ir suaugusių iki to laiko nukentės? Tikiu atsakiau pačiam …. o jei ne, pabandykit iš kitos pusės, rasti kur įstatymais deklaruotas leidimas elektroninių cigarečių….?

 • Teftelis - Atsakyti

  kovo 11, 2014 15:29

  ten deda baudas ir kalejimo tam kad nebutu lievu padielku, kaip sakant patys kovoja su padvaliniais, uztenka ir jiems to vietinio slamsto 🙂

 • Rita - Atsakyti

  kovo 20, 2014 01:37

  Esu jautri rukalu kvapui,ne karta teko lipti lauk is autobuso,kai salia atsistodavo pradvokes rukalius.Paprasciausiai pykina.Todel man tikrai neirodysite ,kad salia elektroninio rukaliaus yra sveika stoveti,nuo tos cigaretes dumo taip pat pykina.O galu gale ir nikotinas,kuris patenka rukaliui,juk ne visas jam ir lieka,visa kita jis iskvepia i ora (duoda pasyviai parukyti salia esantiems nerukantiems).Todel tik laiko klausimas,kada bus uzdrausta rukyti ir e-cigaretes viesumoje.

  • Edgaras - Atsakyti

   liepos 29, 2014 00:03

   Nu istikro ,musu organizmas padaro tam tikra kieki nikotino ir seip pats nikotinas nera toks baisus,tai kad jus kaip sakote gausite kazkokia doze nokotino su jumis nebus nieko,o del kvapo tai sutinku

  • Anton - Atsakyti

   balandžio 28, 2015 11:09

   Miela Rita. Jei dar nezinojote elektronines cigaretes dumas nepalieka tokio ryskaus kvapo. Jo beveik neimanoma uzuosti. Nebent jis maudesi paciame skystyje. Ir tarp kitko tie skysciai yra ivairiu kvapu. Tarkim bananu, braskiu, misko uogu, persiku. Arba kavos, energetinio gerimo, guminuku, kramtomos gumos ir t.t. Bet esme yra tokia, kad jei jis GARUS GARUS, O NE DUMUS pustu jums tiesiai i burna gal ir gautumet nikotino maza doze. Ir nepaisant viso sito yra skysciu ir isvis be nikotino 🙂

   • Pinče - Atsakyti

    birželio 21, 2016 10:21

    Nenoriu liūdinti, bet jei tau nepalieka jokio kvapo tai žmogau – nebeturi uoslės… kaip tik bendradarbis atėjo šiandien su e cigarete ir patraukė kelis dūmus patalpose tai kvapą jaučiau pusvalandį minimum…

  • Vaidas - Atsakyti

   liepos 12, 2015 17:19

   Rita, tokie zmones su tokiu fanatiskai „jautriu“ poziuriu manau visiskai butu uz tai, kad rukyti ne tik viesose vietose butu uzdrausta, o APLAMAI uzdrausta. Ir pacios cigaretes kokios jos bebutu, elektronines, tikros ar dar kazinkokios ten ateities, butu prilygintos narkotikams, bei pritaikyti tolygus draudimai kaip ir p[astariesiems. Zodziu, rukai – vadinasi esi asocialus zmogus ir aplamai darantis nusikaltima – nusikaltelis. Taigi, arba atsisakyk savo pomegio, arba busi baudziamas. Argi ne? 😉 Ir kada jus, zmones nustosite diktuoti savo poziuri kitiems ir kitus versti gyuventi pagal save? Mane pavyzdziui tarkime labai erzina nerukantys zmones (juokauju). Siulyciau jiems pritaikyti bausmes! 😀

   • Pinče - Atsakyti

    birželio 21, 2016 10:18

    O kai nerūkantis žmogus stovi autobuse ar nesvarbu kur viešoje vietoje ir prie jo prieina džiovininkas su cigarete ir nesvarbu kokia tai NĖRA savo požiūrio diktavimas ir vertimas gyvent pagal kažkokį rūkalių? Ar vargšai yra tik tie kam yra kas nors draudžiama nes tai trukdo kitiems? Kodėl Rita važiuojanti autobusu turi uostyti smarvę kurią skleidžia rūkalius jei gali neuostyti? Nebepjauk grybo čia su tuo požiūrio primetimu nes visai ne vietoje ir ne į temą čia jis buvo…

  • Minka - Atsakyti

   kovo 5, 2016 11:53

   xxxxxxx proto gerai nieks ten nei smirda nei ka

 • Cigaras - Atsakyti

  kovo 27, 2014 12:30

  Tokios nesamones kaip el cigarerte dar paieskot reikia. manau dar reiktu sprendimo e-alkoholis ir e-maistas … ir gyvenimas lafa bus

 • anonas - Atsakyti

  balandžio 5, 2014 10:20

  Vistiek e-cigaretė geriau už paprastą.
  1. Ji neturi kvapo ir nepalieka dumo (Žmona net nežino , kad rūkau kitam kambarį.)
  2. Galima rūkyti baruose (dar niekas nesiskundė ir piktu žvilgsnių nesulaukiau, nes nera dūmu, o garas nepasklinda ir grei isgaruoja)

  Tiesa, surūkius 1ml skysčio (12-18mg nikotino) per parą, savijauta ženkliai suprastėja (turbut dėl perdidelio dopamino kiekio ir nusedusio garo plaučiuose)

  • anonas - Atsakyti

   balandžio 5, 2014 10:26

   Beto, įsigijus e-cigaretę atsisakiau iprastu cigarečių, beto palaipsniui pradejau mažinti nikotino koncentracija (pradejau nuo 18mg/ml po poros menesių užtenka 6mg/ml)

 • sergejus - Atsakyti

  balandžio 13, 2014 15:59

  sveikiausias esi kai visai nerukai

  • Pasyvus rūkalius - Atsakyti

   gegužės 24, 2014 20:27

   Ir aplinkui nera nei vieno rūkančio

 • 13 - Atsakyti

  balandžio 21, 2014 10:47

  nulinis straipsnis, note the fact, kad e-Žolė gana senokai jau yra praktikuojamas reikalas, tik deja sveikesnis, kadangi iš kanabinoidų ekstrahuijamas THC rūkomas per taip vadinamus vaporizer’ius ir tai praktikuojama jau daugiau kaip 10 metų. taip kad…

 • Evaldas - Atsakyti

  balandžio 29, 2014 08:16

  Suprantu Anonas esate už e-cigaretes, kurios labai sėkmingai laiko rūkorius priklausomus psichologiškai.

  • Anton - Atsakyti

   balandžio 28, 2015 11:17

   Ne nu. Visi ta pati per ta pati. Tai kas geriau but priklausomam psichologiskai nuo iprastu cigareciu? (leiskite priminti faktus apie jas)
   # BAISIAI nesveika. (dervos ,co, degimas)
   # BAISIAI smirda
   # BAISIAI brangiai kainuoja
   # BAISUS/I busi ir tu jei ir toliau rukysi paprastas cigaretes 🙂

   Ar geriau buti psichologiskai priklausomam nuo elektronines cigaretes? (na stai ir faktai apie jas)
   # DAUG MAZIAU nesveika
   # DAUG maziau pinigu isleisite
   # MALONUS kvapas arba jokio kvapo ( ir tik nesakykit, kad jum smirda nes yra simtai tukstanciu ar net milijonai skirtingu kvapu/skoniu. 🙂
   # NEPAGELSTA nagai, dantys, oda lieka jauna.

   Dabar gerai pamastykite 🙂

   • Pinče - Atsakyti

    birželio 21, 2016 10:24

    Ryškiai straipsnyje skaitei kas 5 eilutę ir tai abiem užmerktomis akimis… Ir nuvažiavęs tam artistui nuotraukoje gali papasakoti koks GĖRIS yra e cizai….

   • VapeDemonas - Atsakyti

    gruodžio 8, 2016 14:53

    Anonai.Jei ne durnas tai ir nenusideginsi.Uztenka 1-3 sekundes laikyt.
    Ir kad sprogtu reikia butu labai durnu
    Daznai sprogsta del:
    Be prieziuros krauna
    Isima baterija kada krauna
    Perkaitina

   • VapeDemonas - Atsakyti

    gruodžio 8, 2016 14:56

    Beto vapinti pades mesti.Bet tada lengva mesti vapea,
    2. Jos brangios bet nereikia pirkti nauju,skysciai susinaudoja per kokias 2-3 savaites o jus per 2 savaites isleidziat 4-6 eurus per cigaru pakeli
    3. Jie ne smirda
    4.Mano draugas ruko nuo mazo amziaus 13 ir jam dabar 16 ir vistiek sveikas,jokiu kvepavimo reikalu ir t.t.

 • teisybe - Atsakyti

  gegužės 1, 2014 05:53

  Na gerai, uztenka cia krykstaut… AS NEPERSKAICIAU NEI VIENO FAKTO! Kur rimti argumentai tiems faktams? Vat prievartauja prota autorius pats nezinodamas apie ka… Mazdaug – masina 2014metu yra blogesne uz 1987 metu masina vien tik del to kad pas ja protektorius ratu kitoks… Jeigu pradejai sneket apie elektronika, tai ir snekek, ko cia pavyzdziams painioji normalias cigaretes? Pakelei elektronine beda o pradejai gasdinti prastom cigaretes… Straipsnis NEVYKES!!!!

  O ka pridesiu – cia kiekvieno asmeninis reikalas ka ir kaip daryti. As atejau gauti informacijos, o ne paskaityt moterisku isvedziojimu. Pats pasiskaityk kaip primakliavojai pradedamas nuo elektronikos ir paskui viska pradejai versti ant paprastu cigareciu. FUUUUUUU!!!!!

 • Masha - Atsakyti

  gegužės 2, 2014 11:29

  Nu tu duodi. Viens faktas, cigaretes blogai, nesvarbu katru metu ar modelio ar versijos. o kai tu sito nesupranti tai joks faktas tau nepades

 • GumaGuma - Atsakyti

  gegužės 5, 2014 09:37

  O eletronines cigaretes cia tas pats kaip nikotino guma mazdaug? As guma kazkada kramciau, slykstus brudas. Aisku metos daug, bet laikyti burnoje kazka neskanaus ir spjaudytis menkas malonumas. Ar nuo e. cigareciu irgi spjaudais?

  • Petras - Atsakyti

   rugpjūčio 17, 2014 19:51

   tikrai ne jeigu rukai namuose, argi noretum spjaudyti ant savu grindu ? nemanau, bet ir nera reikalo.

 • gertruda - Atsakyti

  gegužės 5, 2014 14:08

  Ar gali e cigarete vimdyti? pavyzdziui kiekviena diena kai mano klasiokai ruko kol mokytojos ner mane po 5 min suvymdo…turiu lekti kaip akis isdegus kad pavemciau…ka daryti?

  • ginekologas - Atsakyti

   gegužės 18, 2014 12:21

   sakyciau jums reiketu pasitikrinti pas ginekologa..:D

  • trepsius - Atsakyti

   gegužės 20, 2014 21:16

   Nusipirk niestumo testa 😀

 • Ritaute - Atsakyti

  gegužės 14, 2014 10:34

  aisku kad gali bloga but jei per daug sutrauksi , cia beleko kito per daug sunaudojus bus blogai

 • Rimas - Atsakyti

  gegužės 22, 2014 09:06

  Bet kaip taip gaunas kad elektronines internetu parduoda visiems, visur ir visda .. nors tai tos pacios cigaretes kuriu negalima reklamuoti, pardavinet vaikams ir t.t. Kazkokia nesamone

 • Cigas - Atsakyti

  gegužės 23, 2014 07:46

  Pasakykit kaip vaikui uzdraust zaisti su tom nesamonem, kuriu pilna mokykloj gudruoliai, kurie jas parduodat. Jus galvojat ka ir kam parduodat?

 • Kreivas - Atsakyti

  gegužės 28, 2014 11:44

  o pasyvus elektriniu cigareciu rukymas ar pavojingas? idomu suzonot, nes smirda jos keistai, nors sako kad visiskai nepavojingos..bet kai salia uztraukia kas nors tai kvapas visiskai nekoks

 • kiek - Atsakyti

  birželio 3, 2014 10:04

  kiek zmoniu tures nusibaigt kad daitu kad tos elektrines yra blogai?

 • Donas - Atsakyti

  birželio 24, 2014 14:16

  Laukiat kad ecigaete bus nuodinga ar kazkas panasaus o is tikro jus tiesiog ir toliau esat rukoriai galvojat klaip rukoriai ir elgiates kaip idijotai..tiksliau rukoriai

 • A - Atsakyti

  birželio 25, 2014 21:47

  Sveiki,
  Aš pradėjau rūkyti el. cigaretę ir jau turiu + su kuriais norėčiau pasidalinti;
  1.Pigiau kainuoja mėnesiui
  2.Atgavau kvapą
  3. Mažesnis kosulys
  4.Mažesni skrandžio skausmai
  5.Nesmirdžiu
  O dėl nuodu, mes visa tai gauname ore, maiste, gėrime, darbe, namuose iš bet ko, susimastykime.
  Ačiū, kad perskaitėte mano asmeninę nuomonę.

  • Vidmantas - Atsakyti

   rugsėjo 19, 2014 17:35

   Jeigu jau gauname visą puokštę kenksmingų medžiagų iš aplinkos, tai galbūt būtų naudinga atsisakyti tų, kurias patys pasirenkame ir kurios yra lengvai išvengiamos. Tokiu būdu tiesiog mažiau kenksime sau. Juk rūkome patys ir kenkiame patys sau, panašiai kaip iš lėto pjauti sau koją ir manyti, kad vistiek numirsiu anksčiau ar vėliau, tai kodėl nenusipjovus 🙂

 • Rimauskas - Atsakyti

  birželio 30, 2014 14:48

  A… as meciau rukyt ir problemu is viso neliko. nepyk bet ‘mazesni skrandzio skausmai’ tikrai neskamba labai gerai likti rukanciu tik elektronines

  • Anton - Atsakyti

   balandžio 28, 2015 11:20

   As rukau elektronine 2 metus ir jokiu skausmu butent nuo elektronines nebuvo. Nei pilvo, nei galvos nei kitu kuno daliu.

 • Andrei - Atsakyti

  liepos 14, 2014 22:07

  kas tokia nesamone pasake kad su el cigaretem galima mesti rukyti…. jautiesi nedarukes ciulpdamas ta nesamne

 • DedeSaulius - Atsakyti

  liepos 17, 2014 00:24

  Praktiskai viska pasake A, pats buvau nesveikai uzkietejas rukorius, surukydavau 1,5 arba 2 pakelius stipriausiu cigareciu, sunkiai gaudziau kvapa, rytais „skrepliodavaus“ ir zodziu dar visokiausu problemu budavo, o dabar kai pradejau rukyti e-cigarila viskas pasitaise 90%, beje e-cigarila rukiau puse metu ir sis daiktas man padejo mesti rukyti.

  Tikrai patariu uzkietejusiems rukaliams ismeginti, parukysite sveikiau ir maziau + sutaupysite nemazai savo isleidziamu lesu cigaretems.

  Cia buvo mano nuomone, norit pykit norit, ne

  • Vidmantas - Atsakyti

   rugsėjo 19, 2014 17:37

   O kodėl nepabandžius visai nerūkyti – nieko daryti nereikia, mokėti pinigų nereikia, sveikata gerėja nieko nedarant. Lyginant su rūkymu, kuris yra aktyvus/sąmoningas veiksmas, nors ir truputį, bet kenkti sau samoningai. Tam tikra mazochizmo forma.

   • Anton - Atsakyti

    balandžio 28, 2015 11:23

    Ponas, ar jus skaitot ka zmogus raso? UZKIETEJUSIEMS RUKORIAMS. Tai reikia, kad JIS NEIMS IR NEMES RUKYT SIAIP SAU. Tikiuosi suprantat tai? 🙂 O elektronine cigarete tebus DAUG SVEIKESNIS ir pigesnis pakaitalas 🙂

  • paulius - Atsakyti

   vasario 20, 2015 21:57

   tikra teisybe pats jau rukau trečes mėnesis ir pajaučiau pagerejima kaip padidėjo mano fizines galimybes , galiu lengviau atsikvepti nebeuždustu taip greit kaip ankščiau. vienam menesiu išleidžiu maždauk 60 litais arba 17.40 euru suapvalinus, gali rukyti visur , kambarije , valgikloje , bare , ligonineje , mokykloje degalineje ir taip tuoliau . nėra smarves nera degimo proceso kaip nuo cigarečiu ir pats neturiu blogo cigarečiu kvapo ir kiek žinau aplinkiniams taip pat nekenkia ,elektronine cigarete yra pigesne ir geresne alternatyva norintiems rukyti visur . mano nuomone elektronine cigarete tikrai yra mažiau nuodinga nei paprasta cigarete su tabaku nes joje nėra anglies monoksido ir dervų

 • Darius - Atsakyti

  liepos 25, 2014 10:47

  Čia bandoma įrodyti dalykus, kurių iš esmės autorius pats nežino. Aš pats sau esu geras pavyzdys. Kadangi sveikata mano silpnoka, puikiai jaučiu EC ir analogo poveikį. Pasakysiu, kad dėka EC galiu dar normaliai jaustis ir dirbti darbus. Jei būtų lengva mesti rūkyti, daug kas būtų metęs. Mano kelegos jau po 5 metų bando mesti ir kol kas nesėkmingai. Mažai kam pasiseka. Kažkada skaičiau statistiką, kad tik 2% pradėjusių rūkyti, meta.. EC – galimybė tai daryti sveikiau (staripsnyje nė vieno fakto, kuris įrodo, kad garinti nesveika, tik pilstymai, aš tai „patikrinau“ savo organizmu). Ir nereikia tiek kartų kartoti, kad mes pasidarom priklausomi nuo EC. Kitu atveju būtų dar blogiau jau vien tik dėl mano minotos statistikos. O aš garindamas pirmą kartą gyvenime buvau padaręs 3 menesių pauzę, kada nei rūkiau, nei garinau, nes potraukis garinant mažėja. Dabar garinu labai retai, ir beveik visada be nikotino. Manau, kad laikui bėgant pavyks ir to atsisakyti.
  Apie vaikus čia viską jau pasakė. Aš tik pridėsiu, kad vaikai rūko ir paprastas cigaretes…

  Aš dar paminėsiu keletą dalykų. Buvau radęs straisnį, kur buvo parašyta, jog garinimas nekenkia žmogaus širdžiai. Buvo atlikti tyrimai. Be to garinant retas traukia garus į plaučius, todėl plaučiai po ilgo analogo rūkymo pradeda valytis.. Rytiniai kosuliai tampa istorija, pasidaro lengviau kvėpuoti, nustoja tankiau plakti širdis.. Nikotinas nėra nuodas. Nikotiną organimas gamina pats. Tik tiek, kad gaunant jį iš kitur, jis nustoja jį gaminti ir nustojus rūkyti/garinti atsiranda jo trūkumas. Bet kaip jau minėjau, garinant poreikis mažėja. Didžioji dalis pastebėjimų – savi pojūčiai.

  • Darius - Atsakyti

   liepos 25, 2014 11:13

   Beje surūkydavau po pakelį per dieną jau 12 metų…

 • Donaldas - Atsakyti

  rugpjūčio 12, 2014 09:35

  Dabar kieme matau jaunima rukant elektronines…o jiems matyt ir 16nera. shlykstuma

 • rokas - Atsakyti

  rugpjūčio 16, 2014 15:03

  tas apie skandi geras

 • melagis - Atsakyti

  rugpjūčio 18, 2014 17:32

  nemeluosi, neparduosi. cia ir asilui aisku. geriau mesti rukyti su visam

 • Nikas - Atsakyti

  rugpjūčio 19, 2014 07:38

  as norejau pasakyti kad jei bandysit su sita nesamone mesti rukyti… tai nemesit nei vieno nei kito. tokia zaraza ir taip prilimpa, kad darbe rukai, masinoj rukai ir namie ir kitur… as jau uztraukiu ir metro ir tuolete. meskit rukyti greiciau, nebukit idiotais

 • Irina - Atsakyti

  rugsėjo 11, 2014 08:33

  pirkau elektronine turgui jinai kaista dabar ar nieko nebus

 • Raigardas - Atsakyti

  rugsėjo 12, 2014 08:33

  nepagaunu kas tokio stililigo tame gelgalio foormos pagaly kuri laikas nuo laiko paciulpia paziurekit kiaip atrodot klounai

 • Ricka - Atsakyti

  rugsėjo 15, 2014 08:13

  tu pats paziurek kaip atrodai kloune

 • supermamos - Atsakyti

  rugsėjo 21, 2014 09:03

  superine reklama per teleparduotuve, vaikas ant keliu, mama maitina ir ruko, tetis prieina laimingas prised ir irgi ruko … rerealu

 • supertetis - Atsakyti

  rugsėjo 30, 2014 10:22

  o tai geriau paprasta rukyti? jei pagalvotumem kas is viso kenkia, tai viskas..pienas, varske, televizorius ir t.t.

 • ausra - Atsakyti

  rugsėjo 30, 2014 17:34

  AS taip pat pradejau ja rukyti nors pati nuo koki 14 metu rukiau paprastas cigaretes, beja dabar man 23 stazas jau nemenkas ir turiu gan tvirta nuomone kad is rukimo aplamai jokio tikrai nieko gero nera, faktas kad elektronines cigaretes kaip ir paprastos neturetu buti leidziamos nepilnameciams , taip pat autobuose uzdarose patalpose geriau nevarto ne tik todel , kad tai galbut kenkai bet ir parodo bloga pavyzdi ir skatina kitus . Tacia manau, kad pacios e-cigaretes, kaip taupymo priemone, sumazinus nikotino dozes kartu ir prevencine priemone kuri padeda atsisakyti ar bent jau sumazinti kiekius surokomas dozes yra gera ir pasiteisina, taip pat del kvapo , kurio nebebuna bjauraus. Kodel paparastu cigareciu nieka sneuzdraudzia isvis jei jau irodytas ju kenksmingumas per tustancius tyrimu kaip milijardai zmoniu yra nuo ju priklausomi ir ju tik daugeja todel , kad ten sukasi labai didlei pinigai prvencine priemione didinti cigareciu kainas , kai zmones kurie ruko vistiek eina ir jas perka , nera gera ideja labiau rieketu sagoti viska nuo nepilnameciu , pavyzdziui kaip australijoi zmones isvis nemato jokiu pakeliu parduotuveje turi prieiti pardavejai pasakyti ko jiems reikia ji istraukia is uzdar spinteliu o pakeliai visi vienodi ir su plauciu atvaizdais tada bent vaikai nezinos ko prasyti . Nei tos nei tos cigaretes nera gerai, bet bent jau turim galimybe ieskoti didesniu privalumu.

  • Evaldas - Atsakyti

   spalio 1, 2014 09:40

   Aušra, ačiū už komentarą. Sutinku, kad elektroninės ir paprastos cigaretės yra verslas, kuris generuoja pelną daug kam ir bus padaryta viskas kad jis išliktų. Nemanau kad daryti verslą yra blogai, blogai kad verslas daromas iš žmonių kurie prieš tai tampa priklausomais nuo produkto pačia blogiausia prasme … ir dar jiems nesuteikiama tinkama informacija kaip nuo to produkto priklausomybės išsivaduoti. Manau mūsų pagrindinis tikslas padėti žmonėms susivokti, kad jie priklausomi ir jei nori atsilaisvinti, turi sąmoningai tai pripažinti…

 • Anonimas :D - Atsakyti

  spalio 8, 2014 17:06

  turiu toki klausima nuo kada galima rukyti elektronke???

  • Evaldas - Atsakyti

   spalio 9, 2014 09:48

   Įdomus Anonimo klausimo tikslas? Jei galėčiau jį perfrazuoti ir užduoti pačiam – tiesiog nuomonei sužinoti.
   Nuo kelių norėtum, kad tavo vaikas pradėtų rūkyti (paprastas, ar elektronines cigaretes?) … manau atsakymas akivaizdus – nenorėčiau kad jis rūkytų iš viso.

   Tad elektronke geriausia niekada nepradėti rūkyti.
   Tikiuos atsakiau
   Evaldas

 • Ievam - Atsakyti

  spalio 22, 2014 08:29

  Nupirkau savo tėčiui e-cigaretę (modinę) su 18650 tipo baterija. Pirmą savaitę kilo įtarimai ar tai tikrai sveika, nes baigęs įprastines ir pradėjęs e-cigaretes jis pradėjo spjaudytis geltonom seilėm. Po savaitės tai baigėsi. Kaip toliau paaiškėjo tai buvo organizmo valymasis nuo įprastinių cigarečių, nes dabar jis jas rūko jau daugiau nei pusė metų ir yra labai patenkintas. Nemalonau kvapo tikrai nėra, kadandgi šios e-cigaretės neskleidžia dūmų (jos sleidžia garus, kurie labai greitai dingsta ore). Pačią cigaretę bei 3800mAh bateriją prikau x parduotuvėje tikrai už labai mažą kainą. Kiek domėjausi ten pigiausios cigaretės, o dėl to pačio ekonomiškumo tai e-cigaretes yra žymiai pigiau rūkyti nei įprastines. Vieno 10ml buteliuko užtenka ~2sav. (10-15lt). Šiaip geriausia išbandyti savo kailiu ir tada daryti išvadas, o ne kritikuoti arba girti nepabandžius.

  • Evaldas - Atsakyti

   spalio 22, 2014 09:02

   sveiki, ar galėtumėte patikslinti, kokiu tikslu tėčiui tą cigaretę nupirkote? linkėdami mesi rūkyti, ar norėdami kad jis toliau rūkytų, tik ‘sveikai’ ar kitu tikslu. Evaldas

   • Ievam - Atsakyti

    spalio 22, 2014 10:16

    Norėjau, kad pereitų prie e-cigarečių ir laikui bėgant mestų. Kiek domėjausi šiose e-cigaretėse yra tik nikotinas ir nėra dervų ir kitų nuodingų medžiagų, kurios išsiskiria degant tabakui.

    • Julius - Atsakyti

     balandžio 13, 2016 16:00

     Ievam, jei dar kada čia apsireikštumėte: praėjo pusantrų metų ir labai smalsu, koks dabar tėčio santykis su rūkymu. Liko prie e-cigaretės, metė iš viso, grįžo prie įprastų? Ačiū.

 • wew - Atsakyti

  lapkričio 4, 2014 19:50

  Pagooglunkit … atsirado sveikos internetines cigaretes. Visai nekenkia ir nekainuoja… 🙂

 • Aivaras - Atsakyti

  lapkričio 17, 2014 19:17

  Priklausomybę reikia gydyti protu o ne burna !!!

 • Doni - Atsakyti

  lapkričio 19, 2014 09:33

  E-‘žolė’ ir e-heroinas – sitas geras!

 • Evaldas - Atsakyti

  lapkričio 27, 2014 10:06

  Sveiki, pagooglinus komentarus apie el. cigaretes tikrai pamatysite realius atsiliepimus tevu/vyru/zmonu…
  pvz.
  http://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/alternatyvus-rukymas
  http://www.skundailt.com/sveikasdumasltskundai-sveikasdumaslt-apgavikai-elektronines-cigaretes-23606-komentarai
  labai rekomenduojame susidaryti savo nuomone …

 • Evaldas - Atsakyti

  lapkričio 28, 2014 10:02

  Naujas japonu mokslininku tyrimas del elektroniniu cigareciu kancerogenu.
  Teigiama kad kaitinimo elementui silpstant kancerogeny daugiau 10 kartu nei paprastose cigaretese buna

 • Marius - Atsakyti

  gruodžio 16, 2014 12:43

  E-cigaretes yra shlamshtas ir kurie jas ruko yra xxxxiliai:)

 • Rita - Atsakyti

  gruodžio 24, 2014 11:33

  tai suprantu didesnes nesamones nei el. cigariukas but negali… o jei zmogus padovanos tokia, tai tas pats kaip svirksta su ekologisku nikotinu, kuris nekenkia plauciams bet nuo jo visvien gala gausi

 • trolis3k - Atsakyti

  gruodžio 31, 2014 11:37

  as cia pasiziureijau, paskaitinejau ir pasakysiu tik tiek kad dalis komentatoriu visiskai zali, kaip sakant nepabandes nesuzinosi,as jau virs metu rukau e-ciga ir… kartais jos isvis nebesinori rukyti, i diena surukau nuo 0,3 iki 1 ml skyscio 8-10 mg nik ir greiciausiai kad isvis mesiu rukyti, nes manes beveik nebetraukia. o tas evaldas isvis kausas yra, as suprantu dalinai jy kai pats neruko tai ir varo ant visu kaip suva su nutrauktais kiausiais, as pats negeriu virs 5 metu ne laso bet nevarau ant tu kurie vartoja, as pasakysiu reikia tureti viena dalyka gyvenime tai VALIA !(ne moteri aiskus) 😀

 • apgautiems e cigareciu - Atsakyti

  sausio 4, 2015 20:54

  gerai kad kazkas paaiskina koks sh yra tos e cigaretes. nesuprantu kodel dar cia yra nepatenkintu

 • Sarunas - Atsakyti

  sausio 8, 2015 02:55

  Kodel.strapsnyje neparasyta is ko pagaminti skysciai elektroninem cigaretem? Ar jau sunku parasyt, kad abu komponentai naudojami kasdieniniam maiste ? (neskaitant nikotino)

  • Evaldas - Atsakyti

   sausio 8, 2015 09:20

   Sarunai, ar nesunku jums butu pilniau apie tai parasyti savo komentaruose. Evaldas

 • Andrius - Atsakyti

  sausio 10, 2015 17:51

  Aš rūkiau gal metus. Nebuvo labai pasyvus rūkymas, bet visdėlto. Prieš du mėnesius nusipirkau el. cigaretę. Garinau ją gal 1.5 mėnesio. Dabar jau ieškau pirkėjo nes nebegarinu. Tai mano istorija, nesmerkit 🙂

  • Evaldas - Atsakyti

   sausio 12, 2015 08:54

   Andriau,jei teisingai supratau – metėte rūkyti. Super, sveikinu – tai yra būtent tai ko siekiam.

 • Klaudijus - Atsakyti

  sausio 20, 2015 06:24

  Kažkaip man atrodo, kad tos e-cigaretes kenkia tiek pat kiek ir paprastos 🙂

 • elektronines cigaretes - Atsakyti

  sausio 23, 2015 14:33

  Mūsų manymų el. cigaretės yra labai gerai produktas, galintis pakeisti paprastas cigaretes. Yra ir mokslinių tyrimų, kurių metu nustatoma, kaip elektroninės cigaretės padeda lengviau atsikratyti šio įsišaknijusio įpročio organizme. Nors elektroninių cigarečių stiprumą pasirenką patys žmonės, todėl tik nuo jų viskas priklausys.

  • Evaldas - Atsakyti

   sausio 26, 2015 08:56

   Skirmantai, cigarečių deja mes nesirenkame, o tampame priklausomi nuo jų. Tai yra narkotinė priklausomybė ir daugiau nieko. Puikiai suprantu el. cigarečių verslą, kuriam reikia argumentų kad jų produktas geresnis už originalų, tačiau faktas – kad problemą išspręsti galima tik visai metant rūkyti, o ne pasirenkant stiprumą – ką jau 20 metų galima daryti su lengvom cigaretėm. Sėkmės metant

   • Anton - Atsakyti

    balandžio 28, 2015 11:36

    Ar ne? O jus man nupirkite cigareciu be nikotino, dervu, co. Ai gi negalite nes tokiu ner..

 • doncia - Atsakyti

  vasario 11, 2015 18:38

  ei o rimtas. tas elektrines cigaretes kana nors prades raukt? cia kol zaidzia vaikai nieko, bet kai prades lenktis jauciu teks paciam tuoseko dumu platintojus gainiotis …

 • Pranas - Atsakyti

  kovo 19, 2015 22:46

  As nesuprantu ko jus cia gincijaties . As pats rukau ta e-cigarete ir dziaugiuos tuom jau 3 menesiai . Cia galima palyginti kofemana ir rukaliu kurie vieni be kitu negali , Kavos megejai be kavos o Rukaliai be nikotino . Taip buvo ir bus kol numirsim 😀

 • Ariana - Atsakyti

  balandžio 17, 2015 23:31

  Aš su vyru elektronines sigaretes pradėjom rukyti daugiau nei prieš metus. Taip, man dingo kosulys, kuris buvo atsiradęs rūkant paprastas, geriau pradėjau jaustis, ,,nesmirdėjau“. Yra keli dideli ,,BET“. Kažkur prieš du mėnesius man pasunkėjo kvėpavimas. Aš pradėjau jaust lyg dustu. Dažniausiai pasireiškia kai einu miegoti, negaliu užmigti, atrodo, kad širdis daužosi labai greitai, sunku kvėpuoti, kvėpavimas smarkiai padažnėja. Maža to tai dar svaigsta galva, svaigimas užeina staigiai. Vyras dirba fizinį darbą, dabar labai dažnai prisėda pailsėti ko anksčiau nebuvo, irgi svaigsta galva. Elektroninę žymiai dažniau rūkai. Iš pradžiu galėjau kontrolioti bet ko toliau tuo sunkiau ją paleisti iš rankų. Tik dabar paskaičius straipsnius atpažinau savo simptomus. Geriau bučiau rukius paprastas. Mesti niekaip negalėjau… Jūsų reikalas bet aš jau atsikandau

  • Evaldas - Atsakyti

   balandžio 20, 2015 08:18

   p. Ariana, tikrai tegaliu pritarti, kad rūkančius elektronines po kiek laiko apima ‘keisti’ jausmai. Ir pasekmė dažnai būna ne metimas rūkyti visai, o tolimesnis paprastų cigarečių vartojimas. Norėjau dar pasidomėti, ką toliau darom? Metat visai?

  • Anton - Atsakyti

   balandžio 28, 2015 11:34

   Kaip ir kiekvieno dalyko vartojime reikia saikingumo. Jei vartojate per daug, per daznai gali plauciuose pradet kauptis skystis, nes i plaucius is elektronines cigaretes jus ikvepiate ne dumus, o garus. Tie Garai pasisalina per kuri laika, praeina ir tie keisti jausmai, svaigulys. Tesiog vartokite saikingai ir viskas bus gerai. As jau 2 metai kaip rukau elektronine bet tokiu dalyku tikrai nera buve. Zinoma buvo svaigimas kai parukydavau 18mg skyscio. Tai perejau ant 11mg ir po savaites pereisiu ant 6 mg o po to visai be nikotino. 🙂

  • Evaldas - Atsakyti

   balandžio 28, 2016 16:11

   ar vis dar rukot tas el. cigaretes?

 • Gendalf - Atsakyti

  balandžio 25, 2015 17:21

  Man tai visai patinka rukiti paprastas cigaretes o ne sita slamsta nes man patinka cigareciu dumas ir viskas ……

  • Anton - Atsakyti

   balandžio 28, 2015 11:29

   Man labai taves gaila..

 • Deo mortes - Atsakyti

  birželio 19, 2015 13:21

  Sveiki. Pradekime nuo to, kad e skysti sudaro 4 komponentai. Autorius paminejo tik 2 ir tai net naudodamas klaidingus informacijos saltinius. Taigi e skystiskysti sudaro:
  1) PG (usp)- tai farmacines kokybes propylen glikolis 90%-99% svarumo. Placiai naudojamas maisto pramoneje ir farmacijoje pvz inhaliatoriai astmatikams, kurie palengvina kviepavima.
  2) VG tai GLICERINAS Usp. Kaip zine, augalines kilmes glicerinas savo chemine formule identiskas spiritui. Tai ko ne pasako jums ne vienas yra tai kad glicerinas turi ANTISEPTIKO poveiki. Tikriausiai nevienas rukorius kuris yra bandes garint ilgiau negu metus patvirtins jog pamirso beveik kas yra kviepavimo taku infekcijos ir ligos( kas rukant paprastas cigaretes budavo daznas dalikas).
  3) H2O ( distiluotas, pabrieziu, DISDISTILIUOTAS vanduo, kuris beje net nera butinas e skysciui pafamintiv tiesiog imones taupo 10 % sudedamosioms dalims)
  4) deje nikotinas.

  Pats rukiau gan ilgai ir surukydavau apie 2 pakelius, o garinu jajau beveik 3 metus. Skysti pats pasigaminu. Visus komponentus galima isigyt vaistyneje padarius uzsakyma. Ne pirkit pigaus s… Ir neturesit jokiu problemu. Man asmeniskai garinimas yra alternativa analogui ir monopolistams tokiem kaip filip moris.
  Jaigu jus tiek daug zinot ir tokie teisuoliai parasykit visas sudedamasias tabakines cigaretes dalis. Ten ieina tabako vos 20-25 % taigi klausimas kokios kitos dalis? Ir kodel cicigaretes ne gesta kaip to reikalauja visos taisykles, kodel jos snypscia kai rukai nors to turetturetu nebut. Laukiu nekantriai ats.

  • Evaldas - Atsakyti

   birželio 22, 2015 08:12

   sveiki, nelaikome teisuoliais ir to kas nėra skelbiama deja pasakyti negalime (pvz. cigarečių sudedamų dalių). Tačiau žinom tikrai, kad visi rūkantys gyvena ribotą gyvenimą ir svajoja apie metimą, o klaidinga informacija apie cigaretes, tame tarpe ir elektronines cigaretes … jiems tik apsunkina metimo procesą. Tai ką jūs parašėte skamba be galo protingai, ypač žmogui kuris nelabai supranta mediciną, ar chemiją. Bet jūs neparašėt svarbiausios dalies – KĄ TAI IŠ VISO JUMS DUODA?

  • Rimantas - Atsakyti

   birželio 22, 2015 08:41

   nesenai teko aplankyti terapinį skyrių savo rajono ligoninėje(Švenčionių m.), tad jei manai, kad e. cigarete padeda būti nepriklausomam nuo „tikro nuodo“, bet nuo realybės ne. Nuosabai daug pakankamai jaunų žmonių 40-50metų, kurie nesugeba savim pasirūpinti, vien dėl to kad bandė save apgauti ir nesirūpino savimi. Pagalvokite kiek skausmo artimems, kai reikia tokia „daržove“ rūpintis patiems. beje, jei galima rodyti netinkamą pavyzdį langvai, bandyk perlipti save ir daryti, kad tavo artimi žmonės tave satytų kaip sektiną pavyzdį. ar teko kad narkomanas ar alkoholikas būtų viena iš vaikystės svajonių? peace, Rimas

 • Evaldas - Atsakyti

  birželio 26, 2015 08:14

  Būtų labai įdomiu sužinoti bet kokią elektroninių cigarečių statistiką Lietuvoje. Suprantu kad jokios apskaitos nėra, tačiau bent el. parduotuvių kiekis, perkamumas jose ir panašiai tikrai galėtų būti prieinamas. Būsiu dėkingas jei pasidalinsite.

 • Deo mortes - Atsakyti

  birželio 30, 2015 14:40

  Paprasciau tariant ka Jus jauciat valgydami sokolada ta pati jauciu garinant. Yra 2 begalo idomios mintis kuriomis nori su Jumis pasidalinti:
  1) celindras vienam zmogui atrodo kaip taisyklingas staciakampis, o kitam kaip apskritimas. Abu jie teisus, ir gali uz savo tiesa mirt jaigu nepajudes is tasko.
  2) vienas zmogus yra pasakes: urbanizacija – civilizacijos vezys.
  Tegu kiekvienas zmogus skaitantis si straipsni susimasto ties siais zodziais. Teranda atsakyma savi o ne forumose kur lb troliu ir daug zinanciu apie viena ar kita dalyka nors su tuom nera susidure…

  • Evaldas - Atsakyti

   birželio 30, 2015 15:27

   sveiki, as rukiau paprastas ir elektronines cigaretes, kai buvau rukantis … nepykit, jokio sokolado malonumo. gal jus rukot kazkokia specifine rusi?

   • Deo mortes - Atsakyti

    liepos 1, 2015 07:48

    Kokia e cigarete jus garinote? Galiu lazintis kad taip vadinama svirkstobaka su ego baterija… Chm, koki gi skysti garinot? Pabandysiu atspet, geriausiu atveju pseudo LIQED of Ltaly? Kokio gi aromato? Gal : vysniu, kolos, ouoliu ir aisku tabako….
    Neliginkit skirtingu dalyku ir negalima atsakyt uz visus, nes toks Jusu poziuris kaip min ketaktiskas ir nekompetitingas. AsAsmeniskai esu pardaves 2 e cig darbe ir tie abu mete rukyt po 1,5 men. Tai buvo kai dar neatsirado visa si mada taip jaunimo.
    Sakot kad tai laviau kenkia ir pririsha.
    O kaip tada su visais dalyykais? Viskas padeda kas yra naudojama su saiku ir apgalvotai. Pvz vaistai…
    Prisiminkit, atomines energijos atradimas buvo lb svarbus ir dave gera suoli vystimuisi. Nepamirkim pabriezt kad atradimas buvo daromas taikiais tikslais, o zmogus kaip tai panaudojo? Karo pramoneje…
    Tad negalima sprest apie viena ar kita dalyka tik is vienos pozicijos ir visu zmoniu skoni, gebejima pajaust viena ar kita dalika sustumt pagal viena sablona.
    Evaldai nepykit bet galiu drasei teigt kad Jusu veiklos srytis yra marketingas. Mastimas Jusu yra pavirsutinis.
    Visu pirma,kaip ir Alleno metodika ne visiem tinka taip ir e cig ne visiem padeda.
    Kodel taip sakau? Alleno metodas man asmeniskai nepadejo niekaip. Turiu audio knyga, skaitoma knyga, buvau seminare ir ka? O gi spyga taukota. Toliau…
    Tas pats su e cig. Taciau ne daiktai padeda mest rukyt o noras,ryztas,uzsispirimas.

    • Evaldas - Atsakyti

     liepos 1, 2015 09:07

     sveiki, zinoma labai apgailestauju, jei jums nepavyko mesti rukyti ir el. cigarete yra tai kas padeda.Man liudna tai, kad zmones tiki, kad gali ispresti problemas su el. cigaretemis, o jas tik susikuria … . Allen’ Carro metodika koncentruojasi i rukymo psichologija, kaip jus labiau komentuojate fiziologine puse. Bet kuriou atveju, linkiu jums mesti bet kurio tipo cigaretes, savo paties naudai ir laimei – ir bet kuris metodas, kuris jums pades, o ne pakenks yra vertas demesio.

    • Rimantas - Atsakyti

     liepos 1, 2015 10:44

     to Deo Mortes,

     man susidaro įspūdis, kad prekiaujate šias gaminiais.
     paprastas klausimas, ar leistumete savo vaikui rūkyti elektroninę cigaretę? taip ar ne? asmeniškai mano nuomone-tikrai NE.
     beje, nesenai mačiau atveji, kai rūkydamį, tą vamzdį tuo pat metu pylėsi kurą į auto, juokas per ašaras, kaip žmonės bando save apgauti.

     Rimantas.

 • Deo mortes - Atsakyti

  liepos 1, 2015 11:22

  Taip ir sakykit kad bandot prastumt savo preke. Tik man idomu ar Allen zino apie Jusu egzistavima ir kad is jo vardo daromi yra finansai?

  • Evaldas - Atsakyti

   liepos 1, 2015 11:39

   Jus teisus, mes siulome zmonems preke – pagalba asikratant rukymo.
   Taip pat jus teisus Allen zino, api musu egzistavima.

  • Rimantas - Atsakyti

   liepos 1, 2015 16:25

   to Deo Mortes.

   atsakykite į mano klausimus, dėl savo vaikų rūkymo.
   beje, ką bandote apgauti, jei esate šioje diskusijoje, tai reiškia valingai ar ne, ieškote išeities mesti rūkyti.
   tikrai visi nusipelnome gyventi be priklausomybęs, o valingai kontroliuoti savo veiksmus ir tikslus. Tikrai nemastau,kad po 10 metų rūkymo galėsiu užkopti į Everestą ar nubegti maratoną, jei Jūs galite tai padaryti, pirmyn.

   Rimantas.

 • nhm - Atsakyti

  liepos 7, 2015 08:34

  Na man irgi kyga buvo padejusi, rukiau nuo 14m ir perskaiciau sia knyga kai man buvo kokie 20m tada meciau 2 metus nerukiau ir viskas buvo saunu, taciau vel pakartojau sita klaida ir pradejau rukyti,jau keleta metu taip. Tapau nereguliariu rukaliumi o tai jau labai negerai kaip raso knyga, bandziau ja skaityti, skaiciau jau 2 kartus ir vis paslystu per vakarelius visokius. Jau nezinau kaip su tuo kovoti, jauciuosi beviltiskai.

 • alfa - Atsakyti

  rugpjūčio 26, 2015 07:58

  gan aiskiai Alfa.lt rašo apie Elektronines cigaretes.

  E-cigaretės tampa populiaresnės tarp jaunų žmonių ir tyrimas atskleidžia, kad piktnaudžiaujantys jomis turi didesnę tikimybę vėliau pereiti prie įprasto tabako, skelbia Buzzfeed.com.

  Nors paauglių, rūkančiųjų įprastas cigaretes, skaičius žymiai sumažėjo, vis daugiau jaunų žmonių eksperimentuoja su elektroninėmis cigaretėmis. Nerimą kelia tai, kad tokiu būdu pripratę prie nikotino, užaugę šie paaugliai pereis prie tabako, dėl kurio kasmet miršta apie 6 mln. žmonių.
  Tyrimo metu buvo stebimi 2,530 Los Andželo vidurinės mokyklos mokiniai, kurie, būdami 9 klasėje, nerūkė tabako. Tarp 222 paauglių, kurie tuo metu jau vartojo elektronines cigaretes, net 25.2 proc. perėjo prie įprastų cigarečių, cigarų ar kaljano, būdami 10 klasėje. Tuo tarpu iš nerūkiusių elektroninių cigarečių, vėliau tabaką pradėjo rūkyti vos 9.3 proc.

 • TavoTevas - Atsakyti

  rugsėjo 17, 2015 15:06

  Krc, kaip matau yra dahuja debilu kurie skaito, tiki ir nepasitiki el. cigaretem. Jus bent suprantat kam isvis jos sukurtos? Nes nuo tokiu straipsniu ir komentaru nezinai ar juoktis ar verkt. El. cigaretes sukurtos tiem kas ruko ir nori mesti rukyti, ir tai yra TIKRAI sveikiau nei rukymas. „Nikotinas yra nuodas ne tik galabijantis mus fiziškai, bet ir psichologiškai – o tai ir yra tikroji rūkymo problema.“, supratot sita labai rimta sakyni? Sutinku kad nikotinas nuodas, bet nesuprantu dalyko kodel isvis rasot tokias nesamones, kas priprates prie nikotino tas ir ruko, nusipirks el. cigarete ir gyvens 100 metu, su mazesnem islaidom ir geresne sveikata. O dabar gyvenime neruke ir nepatyre priklausomybes zmones aiskina kad el. cigaretes yra nuodas ir jiems jos smirda ir pns. :DDDDDDDDDD Niekas nepagalvoja kiek el. cigaretes yra zmoniu isgelebejusios. kas moka anglu kalba pasieskokit amerikos dienrasciuose kiek per metus el. cigaretes zmoniu isgelbeja. DEBILIZMAS

 • Rixardas - Atsakyti

  rugsėjo 17, 2015 16:30

  to TavoTevas…nezinau kas nepatinka paciam, bet kol rukiau normalias ..norejau mesti, pabandziau elektronines kazkaip noras nepraejo nei mesti, nei paprastas patraukti. Galiausiai is viso meciau, tada daejo kad tos elektronines tik dar daugiau sumaisties galvon ideda, o pagalbos jokios. o kad sveikiau … nerukyti sveikiau vieni vartai

 • Komentaras - Atsakyti

  rugsėjo 25, 2015 14:13

  Bet cia tiek daug „vaiku/nuciuozusiu teveliu) raso kad baisu, pirma pasidomekit. o poto jau rasykit kiek kenksmingos cigaretes ir kiek e-ciges, ar kas tai per daigtas isviso, pries „bele komentuojant“kaip:
  „Man tai visai patinka rukiti paprastas cigaretes o ne sita slamsta nes man patinka cigareciu dumas ir viskas ……“
  Pastebejau daug is komentuojianciu net neruko tai klausimas ka jie cia isvis veikia !? Yra ir geru komentaru tiesiog reikia atsirinkti kaip visada.
  Isviso yra geriau nepradeti rukyti, bet augant ir „PRITAMPANT“ tai padaryti gana sunku. o pradejus jau visi zinom kaip sunku mesti rukyti.
  Pats rukiau 4 metus po pakeli i diena ir galu gale nusprendziau (MESTI arba PAKEISTI nezinia kaip seksis) i e-cige, nes girdejau laikui begant e-ciges noris vis maziau, mazinant nikotino kieki ir galu gale garinant be jo. Pats garinu jau 2 menesius ir isviso paprastu cigareciu netgi nebesinori, bent kol kas 🙂
  Tad rekomenduoju e-cige pabandymui metant rukyti. Galima garinti ir be nikotino bet jai esi uzkietejas rukarius ta padaryri bus sunku. Tad patarciau mazinant nikotino doze ir galu gale isvis be jo,
  O kai vaikai pradeda garinti e-cige tiesiog is serijos “ Noriu buti kietas“ tai visiskai sutinku kad turetu buti bent jau nuo N-18. Tad mano nuomone tai tik rukantiems kas nori pabandyti mesti rukyti jai kitais metodais nepavyko, tik tokiu atveju siulyciau e-cige.

  • mama - Atsakyti

   spalio 18, 2017 19:58

   ar tevas vis dar pats ruko tas cigaretes?

 • Arunas - Atsakyti

  lapkričio 23, 2015 23:28

  Gavau dovanu kokybiska el.cigarete pries 8 dienas ir aisku iskart is naujo pasidomejau poveiki sveikatai (pries tai tikrai kiek esu girdejas ir dar iki sios dienos girdziu, kad jos labiau kenkia nei iprastos cigaretes). Bet kazkaip skaitant straipsnius pries ir uz, tai realiai susidaro toks ispudis, kad jei pasisako pries el.cigarates jie bando skaitytoja paveikt psichologiskai, nei destyt faktus ir argumentus.
  Bet jau pirma para pajauciau, kad nebera to tingumo, apsunkumo (ir tikrai gan realus pojutis), kai rukai el.cigarete, o kadangi ja gavau per gimtadieni, tai dar vakarais kartais pasvenciu su alaus bokalu (pripazystu, turiu priklausomybe alkoholiui taip pat), tai kai pavartoju, tai uzsinoriu realios cigaretes parukyt, bet nuo ryto rukydamas el.cigarete, tai nesinori vartotiti iprastines cigaretes. Surukydavau per para pakeli, dabar po gimtadienio nevarzydamas saves nesurukiau nei pakelio (ir tai vakarais). Zodziu – baikit pist prota.

  • Evaldas - Atsakyti

   lapkričio 24, 2015 09:16

   sveiki Arūnai, ar galėtumėte pakomentuoti, kas jums yra ‘kokybiška’ e-cigarete. Ar nebūtų kokybiškiau iš viso nerūkyti?

  • Evaldas - Atsakyti

   balandžio 22, 2016 08:06

   Arūnai, ar vis dar džiaugiatės ‘kokybiška’ el. cigarete, kas tai bebūtų … ar jau neberūkote visai? o gal perėjote prie įprastų? Būtų labai įdomu išgirsti istorijos pabaigą.

 • krlis - Atsakyti

  lapkričio 24, 2015 14:53

  jus isdurnejot, rasot apie tas elektronines ciaretes kaip apie vaista…. ka nuodas toks

 • lialius - Atsakyti

  lapkričio 25, 2015 12:14

  Na ka – prasiplesiu dabar ash 🙂 Skysciai visi turi kvapus. Absoliuciai. Daugumoas ash pats nemegstu. Dauguma ~ 90% „pesha“ pigius kuriu kvapas man nosi kutena. Nemaloniai kutena. Yra brangesni – kurie arba visai be kvapo arba vos vos jauciamas aromatas. Kalba eina apie skyscius be „specialiu“ kvapu.
  Dar – jei rukantis uzkaitina perdaug ta savo cigarete, arba atsuka visa galia (jei reguliuojamas), tai net degesius gali uzuosti. Velgi viskas priklauso nuo skyscio kokybes (yra skirtumas kur 2 eur kur 7-8), pacios kulturos rukymo (joks rukantis kuris turi skonio receptorius nedegins skyscio kaip ant lauzo).
  O tuos skyscius be nikotino – visai uzdrausciau velniop. Ir n18 ant visos produkcijos pakabinciau. Ir viso sito neleisciau nei masinoje, nei patalpose rukyt.
  P.S. as nuo paprastu cigareciu perejau ant elektrines. Tai menesio laikotarpyje nikotino doze jau sumazinta 2 kartus. Parukymu kiekis sumazintas 3 kartus. Neliko parukymo po darbo. Neliko rukymo savaitgaliais.
  Nuosirdziai jusu – elektronines cigaretes (skersto modo, su dideliu garintuvu) vartotojas 🙂

  • Evaldas - Atsakyti

   balandžio 20, 2016 08:09

   Lialiau, ar vis dar megaujiesi elektronine cigarete? praejo psumetis, ar galvoji vis ta pati. Beje, ar pats turi vaiku? neseniai maniskio mokykloje tris astuntokus pariso elektronines traukiant tualete..idomu is kur jas gavo ir ar is viso tai kam nors rupi? Nemanau kad tie jaunuoliai bande mesti rukyti …

 • Čia priėjo kinziulis ir tarė: - Atsakyti

  gruodžio 17, 2015 00:24

  Žodžiu nepirkite elektroninių, nes kaip matau tankiau metama rūkyti ir tai labai blogai atsiliepia į mokesčių surinkimą.
  Kadangi, perėjusiajam rūkančiajam ant elektroninės cigaretės praeina kosulys ir jis geriau jaučiasi, galima daryti išvada, kad jis rečiau kreipsis dėl tu į gydytojus, o tai dar vienas minusas, nes jie nebeturės darbo, o tai yra taip pat labai blogai.
  Kaip bebūtu labai dideli minusai palyginus su tuo, kad rūkant įprastas žmogus paprasčiausiai, tik greičiau numirs ir nebeliks jokių bėdų kaip jam mokėti pensiją ar dar kitokias kompensacijas vaistams, patarnavimams ir t.t. Žodžiu kaip šiuo metu viskas sutvarkyta, taip ir turi būti, nėra reikalo iškraipyti rinką.
  Tiesa, akcizą reikia pakelti įprastom cigaretėm, nes nebesirenkami buvę pinigai už cigaretes.
  Tai tiek.

 • Evaldas - Atsakyti

  gruodžio 22, 2015 11:39

  Linkiu mesti rukyti visiems, visai nesvarbu kokias cigaretes rukote. Sekmes

 • Pupulioks - Atsakyti

  gruodžio 26, 2015 17:18

  Nezinau. Garinu e. cigarete jau metus (nuo 17 kaip bebutu keista) dar nepastebejau jokiu sutrikimu. Ir siaip man e cigarete nera hobis kaip dabar tai popileru. As ja naudoju tik nikotino pasisavinimui 😀 ir siaip pigiau atsieina negu traut XS’a :D…

 • Karolis - Atsakyti

  sausio 4, 2016 19:46

  Gerai, kad zmones bent diskutuoja sia tema.
  Bet mano nuomone esmes daznai nepalieciame:
  taip, gal e.cigarete sumazina paprastu cigaeciu rukyma kuriam laikui.
  taip, gal e.cigarete ir „maziau kenksminga“..
  Juk esme – pacio rukymo ji nesumazina ir nenaikina – ji palaiko rukyma viena ar kita forma. Rukymas – psichologine priklausomybe.. o e.cigaretes pateikimas siais laikais.. „sveika“, „skanu“, „visur ir visada“ – tik skatina rukyti – vadinasi skatinapriklausomybe.

  nesu daug apsiskaites, bet, marods, pacios e.cigaretes dar per naujas isradimas, kad butu uztektinai moksliniu tyrimu ir pan, kad patviritntu ju maza kenskimnguma. juk niekas dar ju neruku 20 metu…

  atkreipkite demesi – maza kenskimnguma – mes snekam apie tai kas maziau kenkia…..

 • saviveikla - Atsakyti

  vasario 6, 2016 20:18

  kas neruko ,tas ir raso nesamones,pasakymas nerukyk,yra iskart sunkiai ivykdomas,as asmeniskai darau palaipsniui,mazinu kieki

 • Romas - Atsakyti

  vasario 10, 2016 15:46

  Kaip smarkiai jauciasi ritorikos skirtumas tarp barikadu, vieni tik kaltina, kiti tik ginasi. Kas kaltina garinima, akivazdziai pats niekada nei ruke cigaretes nei garino elektronika. Nors zinau bent pora atveju kai rukoriai pabandymui nuperka pacius pigiausius garinimo irenginukus ir nusivildami keikia visa garinimo produkcija. Cia kaip paziureti filma per sena kineskopini telika, o ne per 60″ LEDini ekrana. Tikrai verta iskarto nusipirkti is brangiu irenginiu garinimui, vistiek liginant su rukymu labai greitai atsiperka. Neturinciam iprocio rukimui ar garinimui, neimanoma suprasti tokio iprocio problemos.

  Stai Jums alternatyvus paliginimas. Chroninis alkoholikas nustojo gerti dideliais kiekiais degtine ir perejo prie vienos cerkos ryte ir dar bokalo vyno per pietus. Pagereja sveikata, maziau kainuoja, artimieji maloniau priima tokia alternatyva. Gal kas irgi prades kaukti kad alkoholi maisyti dar blogiau, nepriklausomai nuo kiekio ir laiko tarpo?
  Kol garinimo istatymas neriboja ar nedraudzia, visa isterija yra nieko verta, nes oficialios valstybines instancijos tame nemato pagristo pavojaus. Bus tikras pavojus, butinai bus uzdrausta/apribota.

  Pipazistu, kad el.garinimo reklama, sakanti kad tai sveika, dalinai nesamone. Tiesiog kas negarina tai supranta kaip sveikatos gerinimas ir pagristai nesutinka, o kas garina tai pagristai supranta kaip buda maziau kenkti sau ir ju sveikata greiciau atsistato. Gaunasi abi puses teisus, tik akcentai kitaip isdielioti.
  Dar pripazistu kad garinimas yra perlengvai prieinamas paaugliams. Noreciau kad opozicija greiciau rastu teisiniu argumentu tai leisti tik nuo 18+ (bent siekiant nepopuliareti tokiam iprociui).

  Pats rukiau ~18 metu. Daznai ir nesekmingai bandziau mesti rukyti. Deje tik iprotis garinti momentaliai padejo man atsikratyti iprocio rukyti. Skaitau tai gerokai mazesniu blogiu uz rukima ir svajoju kada nors atsikratisiu ir garinimo iprocio. Savijauta tikrai pagerejo, o sveikata ir anksciau buvo pakankama. Rukymo iprotis anksciau reikalavo kas ~1-2val mest reikalus ir eiti parukyti, dabar garinu tik tada kai tai yra patogu ir esant dideliam uzimtumui be jokio diskomforto ir potraukio galiu istverti be garinimo ir visa diena. Blogibe tik tame, kad islieka durnas iprotis. Garinu jau virs 2 metu.
  Vaikistei turejau daug rimtu problemu su bronhom, ka paskui tik bloginau su rukimu ir pagaliau visai pamirsau su garinimu. Esu daug kam alergiskas, bet labai silpnoj formoj. Tai pavizdziui kaikurios rusies glicerinui (garinimo skistyje) man pasunkeja kvepavimas, tai sumaisau skiscius sau pats su tinkamom proporcijom ir problemu neturiu. Garinti pradejau nuo auksciausio nikotino kiekio 24mg ir dabar sumazejo iki 4-5mg. Daug kas raso apie savo mazejanti garo stipruma. Ar tai nera potencialus irodymas kad garinimas neitraukia dar labiau, o kaip tik padeda svelniai mazinti rizikas?

  Apie nikotina cia irgi tiesa raso, kad pats organizmas jo kazkiek gamina savo poreikiams. Nikotinas is esmes nekenkia, bent taip kaip apie tai riekia neismaneliai. Nikotinas skatina organizme gamintis kazkokiam pasitenkinimo garmonui (pavadinimo neprisimienu). Is cia ir atsiranda fizine priklausomybe daznam mikropasitenkinimo jausmui, kurio praktiskai nesuvoki, bet prie gero vistiek greit priprantama.

  Jeigu ir po 50-ties metu neatsiras tendencijos kad garinimas turi baisia lygu ir mirciu statistika, vistiek kazkas rieks kad dar permazai atlikta tirimu ir nepakankamai praejo laiko. Nesirkit ir netusciazodziaukit ))

 • smalsutis - Atsakyti

  vasario 23, 2016 19:28

  kodėl žmonės perka cigatėtes?

  • smalsutis - Atsakyti

   vasario 23, 2016 19:29

   kada atsakysite

   • Evaldas - Atsakyti

    vasario 24, 2016 08:36

    sveiki, nesu tikras ką norite sužinoti … tačiau aš, kai buvęs rūkorius pirkau jas nes negalėjau nepirkti. T.y. vien mintis apie cigarečių neturėjimą man keldavo paniką. Tad greičiausiai dauguma jas perka, nes negali nerūkyti ir cigarečių neturėti. Atrodo gan paprasta tiesiog nepirkti cigarečių, tačiau rūkiau virš 10 metų ir išbandžiau dešimtis būdų sustabdyti rūkymą .. .nesėkmingai. Kol, dėkoju Aukščiausiajam, susidūriau su Alleno Carr’ metodu. Linkiu visiems pasveikti

  • Rūkorius - Atsakyti

   balandžio 12, 2016 20:44

   Todėl, kad negali nepirkti. Kas nerūko, gali nusipirkti, nėra brangu, o kas rūko perka, nes kitaip negali.

   Ir jei atsisako parastų, tai prie elektroniuniu taip pat pripranta.

   • Evaldas - Atsakyti

    balandžio 13, 2016 08:10

    Labai geras pastebėjimas, perka nes nepirkti negali … nes yra pripratę (kitais žodžiais priklausomi). Tačiau kalbam ne vien apie priklausomus dabar, pagalvokite kad nuo elektroninių cigarečių pradeda būsimieji priklausomi …

 • Evaldas - Atsakyti

  kovo 4, 2016 10:18

  Ryanair uždraudė lėktuve gabenti ir naudoitis elektronines cigaretes
  Tadas sako: 2015/04/21 14:39
  Ar galima lėktuvuose naudotis elektronine cigarete? Ir ar galima prasinešt pro apsaugos punktą elektronine cigarete pro įėjimo vartus su el cigaretes skysčių?
  Atsakyti ryanair-skrydziai.lt sako:
  2015/04/21 16:17
  Tadai, elektronine cigarete lėktuve naudotis draudžiama. Cigaretės skystį patartina supakuoti kartu su kitais skysčiais pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.

 • Evaldas - Atsakyti

  balandžio 5, 2016 08:14

  Molekulines medicinos zurnalas isspausdino straipsni, su tikrais e-cigareciu pavojais:
  E-cigaretes yra toksiskas kvepavimo takams
  sumazina antibakterines funkcijas
  sumazina imuniteta

 • Rimas - Atsakyti

  balandžio 8, 2016 15:07

  Nereikia savęs apgavinėti. Tikrai elektroninės cigaretės dar blogiau nei paprastos ,nes jas gali rūkyti ir dalintis didesnis vaikų skaičius…

  Pagalvokite apie tai.

 • Natalija - Atsakyti

  balandžio 12, 2016 13:44

  Aš be galo laiminga, kad pasirinkau vienintelį veikiantį būdą nustoti rūkyti – Alleno Karro „Lengvas būdas mesti rūkyti“.
  100% kad jei bandyčiau el. cigaretę, rūkyčiau iki šiol. Užjaučiu žmonėms su „čiulpinukais“.

 • Dainius - Atsakyti

  balandžio 12, 2016 16:19

  Aš manau tai ne ką mažesnė blogybė, nei tikros cigaretės. Ir nereikia savęs apgaudinėti, kad jos mažiau pavojingos. Esmė išlieka ta pati – priklausomybė nuo nikotino, kad ir kokia forma jis bebūtų,- paprastų cigarečių, suktinukių, kramtomų tabako lapų ar elektroninių cigarečių.

 • Vladas - Atsakyti

  balandžio 13, 2016 13:58

  neseniai užmačiau, kai jaunimas elektrines cigaretes rūko prekybos centre, gali bet kur ir bet kada ją išsitraukti ir pačiulpti.
  labai patogu, gal baikime save apgavinėti, vieną dieną?

 • Irmantas - Atsakyti

  balandžio 18, 2016 20:17

  O jeigu aš rukau el. cigarėtes be nikotino tai irgi blogai?

  • Evaldas - Atsakyti

   balandžio 19, 2016 07:54

   Irmantai, kaip Jūs manote – kam tai iš viso darote? Turite kažkokių lūkesčių, poreikių ar pan?

 • ieva pieva - Atsakyti

  balandžio 23, 2016 12:18

  komentatoriai komentatoriai…tokiu pievu dar negirdejau.

 • Evaldas - Atsakyti

  balandžio 29, 2016 07:53

  jei auginate mažylius, įdomi bus ši statistika: 80% rūkančių pradeda, kai jiems draudžiama rūkyti ir parduoti cigaretes, t.y. iki 18 metų. Daugiau nei 50% pradedančių, naudojo elektronines cigaretes.

 • ainis - Atsakyti

  gegužės 30, 2016 23:44

  as jau menesi rukau e cigaretes ir mantik lengviau kvepuot ir ritais nebekosiju. o tie filosofai tik nori viska i savo paimt, ir mums rukoriams ir tiems kas nori padet , nori viska sugadint. turekit savo nuomone ir as asmeniskai sakau kad man e cigaretes tik palengvino. kaip toliau bus nezinau

  • Evaldas - Atsakyti

   gegužės 31, 2016 08:58

   p. Aini, lygiai ta pati, ką Jūs kalbate … kalbėjo ir žmonės perėję prie ‘lengvų’ cigarečių …

 • Petras - Atsakyti

  birželio 15, 2016 16:27

  O toj pirmoj foto kur zmogelis „del el. cigaretes“ guli: Tai el. cigarete jam sumusimo melynes pastate? 😀 😀 😀

  As suprantu, norima parduoti sita beverte knyga (bandyta visu mano pazystamu, niekas nemete), bet kad specialiai juodinti kitus dalykus tai jau zema… Matomais jau baigesi bumas knygos pirkimu (nes neveiksminga matomais 😀 ) Tai nusprende nauja buma sukelti? Gaila, kad nepades, nes tikri tyrimai tikru daktaru daryti (o ne netikru parasymu) nustate kad nekenkia, o kaip tik plauciai atsigauna, nes nebetraukiamos dervos i plaucius, ir naujaisiais duomenimis (5 universitetai dare, netgi Kaune vienas) kad ir aplinkiniam nekenkia, nes nikotinas pasilieka plauciuose, o iseina garas…kuris tarkime uzdrauskime virdulius, nes irgi gara isskiria…
  Tad zmones labiau informacijos, o ne reklamines balatristikos klausytu 🙂

  • Evaldas - Atsakyti

   birželio 16, 2016 08:58

   sveiki p. Petrai, buciau labai dekingas jei tais tyrimais galetumete pasidalinti. labai apgailestaujame, jog jusu draugams nepadejo … taciau gera girdeti, jolg jie visgi bande mesti rukyti, jei ta knyga skaite

 • Paulius - Atsakyti

  liepos 2, 2016 17:07

  Sveiki, as nesuprantu, kaip tik nuo paprastu cigareciu jau yra daug mirciu, vezio atveju, bet kad nuo e- cigaretes nesu girdejas bei mates. Galiu pasakyti tik viena, kad e- cigaretes nekenkia beveik visai. As pavyzdziui rukau e-cigarete, kaip garus/skysti naudoju baze su aromatu(ju yra simtais skirtingu) taigi, bazes sudetis yra 50/50 glicerinas ir propilenglikolis sie du elementai, kaip as domejausi yra maisto pramoneje naudojami konservantai . Glicerolis- E 422 , propilenglikolis- E 1520, o aromatai yra pagaminti is maisto pramoneje naudojamu priemoniu, taigi mano isvada yra tai jog sakymas kad e-cigaretes yra visiskas nuodas yra neteisybe, nes dar galiu pridurti , jog 90% tabako reklamu yra papirkta phillip morris kompanijos, tam, kad paprastos cigaretes nenuvertetu, nezlugtu ekonomika, isivaizduokit, jeigu visi rukantieji viena diena mestu paprastas ir garintu e-cigaretes, kaip manote kas nutiktu? Pats garinu jau 3 metus, mano merginai nepatiko kad rukiau cigaretes, jai smirdejo, ir pats ne kaip jauciausi, perejau prie tabako(skoninio tabako) bet jis su laiku pasidare kartus, ir atradau e-cigarete- idealiausia buda atsikratyti dervu bri kitu toksinu, kuriuos gauname nuo paprastu cigareciu, ir plius neatsibosta garinti, nes skoniu yra daugiau negu isivaizduojate- simtais skirtingu, garinu 3 metus e- cigarete, ir man nesinori paprastu, nes jos man smirda, pameginau viena parukyti praejus metams, tai tiesa sakant vos neapsivemiau.

  • Evaldas - Atsakyti

   liepos 4, 2016 08:30

   Pauliau, galite pasidalinti … ka Jūs iš viso ‘garinate’?

 • dumas - Atsakyti

  rugpjūčio 9, 2016 05:35

  Kuo labiau kunigai, kaip cia kai kurie, draus, tuo labiau zmones nores isbandyti.
  As asmeniskai garinu jau 2 menesius, ir labai greit pajutau, kad:
  1) Nebejauciu nuolatinio nuovargio, sunkumo keliantis rytais
  2) Atgavau kvapo pojuti
  3) Nebera to vadinamo „potraukio“ kas 1-2h mesti viska, kad iseiciau parukyti, jei nera kada, galeciau ir visa diena be to tverti.

  Prisiminkim, kad joks protingas pardavejas netvirtins, kad nera visiskai jokio pavojaus garinant e-skyscius. Taip pat, kaip vystosi ir priklausomybe nuo nikotino. Tai nera visiskas rizikos panaikinimas, o tiesiog 95% rizikos sumazinimas.
  Visgi, tai ne nikotinas, kas zudo visus tuos zmones ir zymiai trumpina gyvenima, o nikotino isisavinimo mechanizmas, deginant tabaka ir ikvepiant visa bruda, kuris su tuo deganciu cigareciu tabaku ateina.

  Veiksmas panasus, leidzia atsipalaiduoti, leidzia pasitenkinti, bet nepridarai sau tiek zalos, kiek rukydamas paprastas.
  Kas sako, kad „neparuko“ nuo ju? Man „Parukymas“ per4 metus buvo tas jausmas, kai jau cigareciu dumai pradedavo skaudint kvepavimo takus, ir tiesiog nebenorejau daugiau, kol jie neatsigaus.

  Tik patariu iskart, jei kas ruosites isbandyti, nepirkti pigaus slamsto uz 5 eurus is pirmos pasitaikiusios degalines, nes prakeiksit visa industrija, nepajute, kas tai per dalykas 😀

  Aciu uz demesi.

  • Evaldas - Atsakyti

   rugpjūčio 9, 2016 09:53

   sveiki, jei tai ką parašėte išversti pvz. į priklausomybės nuo alkoholio kalbą, skambėtų taip ….
   Tai ne alkoholis kenkia, o nekokybiškas alkoholis … gerkite išgrynintą medicininį spiritą ir 95 proc. geriau pasijausite…

   Ar neskamba absurdiškai teigimas, kad ne narkotikas kenkia, o tai kaip jis priimamas!

 • Andris - Atsakyti

  rugpjūčio 22, 2016 16:43

  Sveiki man siuo metu yra 26 metai rukiau nuo 15 metu normalias cigaretes… bandziau mesti daug daug kartu taciau visada nsekmingai… sugalvojau pradeti rukyti e-cig ( eleaf e-power + aspire cleito ).
  Ka galiu pasakyti e-cigarete yra geris… nesakau kad ji nekenkia bet ji tikri 100% maiau kenksmingesne negu paprasta. nebera nuovargio,nekoseju,nesmirdziu,nepadustu begdamas ar atliekant kokia tai fizine veikla. O cia kad super mamytes ar teciai komentuoja jos kenkia,tai sorry chebra kas siais laikais nekenkia? nueini i parduotuve nusipirkt maisto produktu ir tai viskas chemiskai apdirbta tai gal isvis meskit ir valgyti. Zodziu tikrai esu patenkintas pirkiniu paprastu cigareciu vartojimas tikrai praeitis. gal pavyks mesti siuo metu rukau skysti su 3mg nikotino ir po keletos itraukimu jauciuosi tikrai parukes.

  • Evaldas - Atsakyti

   rugpjūčio 23, 2016 08:43

   parduotuvej maista perkat kad gyventi … o rukot (kad ir jusu vadinama geri) kad mirti … kur logika?

 • Marina - Atsakyti

  rugsėjo 2, 2016 07:43

  Neskaičiau visų komentarų aukščiau, bet neabejoju, kad yra prijaučiančių el. cigarėtėms. Keli klausimai, kuriuos verta užduoti sau: Ar leistumėt savo vaikams vartoti? Ar nikotinkas yra sveika? Ar priklausomybė yra normalu?

  Jeigu tos cigarėtės toks niekas, tai apsieikit be jų. Galit?

  Nerūkai kelis metus, ačiū allen carr centrui.

 • Evaldas - Atsakyti

  rugsėjo 9, 2016 09:20

  Man keista, kaip chebra gina ‘e-cigariukus’ kai patys nuo ju priklauso ir nori atsikratyt….kaip tai pavadint „Stokholmo sindromu?“ 🙂

 • Rimas - Atsakyti

  rugsėjo 20, 2016 18:50

  manau autorius drovisi išvadinti rūkančius xxxxxxxxx, net pats Jeremy Clarkson tą patį paskytų apie save bei apie peugeot vairuotojus 🙂
  mano gyvenimas pilnavertis be cigaretės, o elektroninės cigaretės, ne kas kita iėškojimas lengvesnių variantų, kas žmogui būdinga.

 • Kristoferis - Atsakyti

  spalio 9, 2016 11:56

  Evaldai, gal galite įmesti nuorodą į japonų mokslinių tyrimų rezultatus? Ir būtų malonu, kad dažniau paremtumėt vardinamus faktus nuorodomis į mokslinius straipsnius ir tyrimus. Kitu atveju diskusija nėra diskusija, o tik ASMENINĖS nuomonės reiškimas. Ačiū

 • Rytis - Atsakyti

  gruodžio 30, 2016 08:58

  sveiki elektroniniu cigareciu pardavejai. keista kiek kalbetis apoie zala sveikatai, kas kenkia maziau paprasta, elektronine ar kitokia cigarete … kramtomas ir uostomas tabakas, gerimai su nikotinu ar kiti reikalai. gal butu kiek protingiau paklausti saves kaip kenkia protiskai tokiu preparatu vartojimas? daugelis dalyku kurious cia skaitau parasyti zmoniu, turinciu tikrai ne fiziologiniu problemu … pagalvokite dar karta koki velnia cia stumiate

 • Evaldas - Atsakyti

  sausio 3, 2017 10:39

  ar tikri elektroniniu cigareciai kad vezio nesukelia ju produktas?

 • gega - Atsakyti

  sausio 7, 2017 20:18

  kaip cia taip … rukysi ar trauksi .. visvien lenksies

 • Simas - Atsakyti

  sausio 8, 2017 01:57

  NĖRA DEGIMO PRODUKTŲ: DERVŲ IR ANGLIES MONOKSIDO – didžiausio cigarečių blogio. Nikotinas palyginus su tuo – vieni juokai. Tie, kurie aiškina, kad rūkantys e-cigaretes dvokia, išvis nusišneka. Parūkęs galiu laisvai bučiuotis su mergina – ir ji net neįtaria, kad rūkiau, jei nematė. Gal ir galima kalbėt apie apie kažkokį „neįrodytą“ poveikį rūkančiam. Nežinau, nieko nejaučiu. Bet aplinkiniams tai kenkia nebent jų pačių bukumas ir davatkiškumas. Kažkoks mažvaikių ir davatkų kraštas, būtinai turi knisti protą kitiems…

  • Evaldas - Atsakyti

   sausio 9, 2017 09:16

   Simai, puikiai pritariu ‘erelio laikysenai’ kuria ir pats turejau kol rukiau visus 10 metu. Tik kai pradedi noreti mesti … ir nepavyksta to padaryti, o sveikatele seda ir kvapo truksta… klausdavau saves, kodel as tai dariau tuos visus metu?

  • Evaldas - Atsakyti

   sausio 11, 2017 09:14

   Simai, pagrindinė veikioji narkotinė/pshichotropinė/nuodijančioji/pasekmes sukeliančioji medžiaga yra nikotinas, be kurio matyt paprastos ir elektroninės cigaretės prarastų bet kokią prasmę…. ir kalbos apie ‘nėra degimo produktų’ tai tas pats, kas pasakoti intraveninių narkotikų vartotojui, kad šis naujas švirkštas yra baisiai sveikas, nes nepalieka ‘skylučiu’ …

 • valdas - Atsakyti

  vasario 12, 2017 11:54

  meskit greiciau visi … nes nesamones rasot

 • Draugelis - Atsakyti

  birželio 12, 2017 22:04

  kažkaip tyliai tyliai Verygos ir kiti … kovoja su geru vynu, brangina legalias cigaretes ir … kas po galais čia vyksta. Kur bambalinis, pilstukas, kontrabosas, e- cigaretes. Veryga… a tu suvoki realybę?

 • Evaldas - Atsakyti

  birželio 22, 2017 12:41

  as cia sportininkus ‘kulturistus’ e-cigas perkant uzmaciau. idomu ko anie tikisi is pagaliuko elektrinio. tikrai ivaizdzio gero negaus, nes atrodo kaip pusgalviai

  • Rolandas - Atsakyti

   liepos 6, 2017 20:07

   Sveikas žmogus irgi atrodo ne sveikai, kai bando įtikinti, taip elgtis, kaip pats elgiasi.

 • rimas - Atsakyti

  birželio 30, 2017 07:42

  akivaizdu kad e-cigareciu pardavejau kiek nervuojasi suzinoje kad zmones mes rukyti ir nepirks ju dalykeliu. bet tai normalu. neimanoma durti visu zmoniu nuolat…geriau uzsiimkit kuo naudingesniu

 • rita - Atsakyti

  liepos 28, 2017 08:33

  kur žiūri didysis tautos gelbėtojas vėryga? kažkokia nesamonė…riboti cuikrų ir skatinti rūkyti elektronines cigaretes. kazkoks bepročių šou

  • Rolandas - Atsakyti

   rugpjūčio 3, 2017 16:10

   Mėsa pripažinta mokslininkų, jog irgi sukelia vėžį, bet kodėl jos neuždraudė pardavynėti?

   • Evaldas - Atsakyti

    rugpjūčio 4, 2017 14:46

    na ta patį galima kalbėti ir apie užterštą orą ir pan. Jūs teisus, išskyrus … mėsa nesukelia priklausomybės. O nikotinas deja, sukelia – visomis formomis.

 • Evaldas - Atsakyti

  rugpjūčio 30, 2017 14:49

  29/08/2017
  8 valandą vakaro vietos laiku (22 valandą Lietuvos laiku) buvo pranešta, kad dėl saugumo buvo evakuota Eustono traukinių stotis. Liudininkai matė iš stoties bėgančius keleivius. Vėliau policija pranešė, kad panika kilo dėl mažo sprogimo. Teigiama, kad nedidelį sprogimą greičiausiai sukėlė vieno iš keleivių krepšyje buvusi elektroninė cigaretė. Įvykio metu niekas nebuvo sužeistas. Patikrinus įvykio vietą buvo nuspręsta stoties darbą atnaujinti.
  rašo delfi

 • rimas - Atsakyti

  rugsėjo 15, 2017 10:22

  sita beprotybe darosi konkreciai rimtai. mokinukai tose krautuvese stovi eilese … idomu p. verygai kas nors rupi ar jis tiek uzsiemes vaistu pramones saugojimu nuo maximos kad visa kita zdin tam nezmogui

 • Evaldas - Atsakyti

  rugsėjo 22, 2017 08:35

  REKLAMOS SKATINANČIOS MESTI… visokio tipo cigaretes. Ar jos veikia?
  http://www.allencarr.lt/reklamos-skantinancios-mesti/

 • Erikas - Atsakyti

  rugsėjo 29, 2017 08:35

  Tikrai tikrai veikia. Daugiau kaip6men. neberukau.Aciu!

 • mama - Atsakyti

  spalio 18, 2017 19:56

  ei, atsipeikekit elektroniniu cigareciu myletojai. nutrucysit su savo smara visus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

four × 2 =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą