Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

MEDICININIAI ELEKTRONINIŲ CIGAREČIŲ TYRIMAI

Elektroninės cigaretės klaidingai pristatomos, kaip sveika alternatyva rūkymui ir kaip sveikatai nekenksmingas būdas padėsiantis mesti rūkyti. 2012 m. Prof. Christiana Gratziou atliko eksperimentą, siekiant išaiškinti koks trumpalaikio elektroninių cigarečių vartojimo poveikis sveikiems žmonėms, taip pat turintiems plaučių problemų.

32 savanoriai, iš kurių 8 buvo niekada nerūkę ir 24 įprasti rūkoriai išbandė elektronines cigaretes. Kai kurie jų buvo sveiki, kiti turėjo astmą, arba LOPL (Lėtinę obstrukcinę plaučių ligą).

Pavartojus elektroninę cigaretę 10 min visiems buvo atliekamas spirometrijos testas (Spirometrija, oro kiekio ir greičio matavimas įkvėpimo ir iškvėpimo metu)

Buvo pastebėta, kad VISIEMS vartojusiems el. Cigaretę ženkliai padidėjo oro strauto pasipriešinimas (kitaip sakant kvėpuoti pasidarė sunkiau):

1. Nerūkantiems pasipriešinimas pakilo nuo 182 iki 206 procentų vidutiniškai ir tai laikoma rimtu padidėjimu

2. Rūkantiems, nuo 176 iki 220 procentų

3. Astma ir LOPL sergantys nepatyrė ženklaus padidėjimo

 Prof. Christiana Gratziou patikino, kad netvirtina ar elektroninės cigaretės yra mažiau, ar daugiau žąligos nei įprastos. Tačiau patvirtina, kad elektroninių cigarečių naudojimas iš karto ženkliai pablogina žmogaus įkvėpimo ir iškvėpimo galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

seven − 5 =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą