Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

Parlamentarė siūlo uždrausti nepilnamečiams vartoti elektronines cigaretes

Parlamentarė siūlo uždrausti nepilnamečiams vartoti elektronines cigaretes

ELTA

Siūloma Lietuvoje uždrausti asmenims iki 18 metų rūkyti ne tik tabako gaminius, bet ir jų pakaitalus ar jų turėti. Tokį pasiūlymą Tabako kontrolės įstatymo pakeitimo projektui Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narė Vincė Margevičienė. Pasak jos, rinkoje pasirodė naujas produktas – elektroninės cigaretės.

„Kaip teigiama, didžiausias e.cigarečių privalumas yra tas, kad nikotino koncentracija jose gerokai mažesnė nei tikrose cigaretėse, jos neskleidžia jokio nemalonaus kvapo, nekenkia dantų baltumui, nekelia gaisrų pavojaus. Reklamoje teigiama, kad elektroninės cigaretės vadinamos sveika alternatyva tikrosioms cigaretėms arba siejamos su priemonėmis, padedančiomis mesti rūkyti“.

„Nėra abejonės, kad šiuo nauju produktu suskubs pasinaudoti elektronikos naujovėmis besidomintys vaikai ir paaugliai, kurie šiandien dar nėra rūkaliai. Tokiu atveju pasekmės būtų pražūtingos, nes vaikui priklausomybė nikotinui vystosi itin greitai, o nebeesant specifinio tabako kvapo, tėvams ir mokytojams bus daug sunkiau pastebėti vaiko rizikingą elgseną“, – sako parlamentarė.

Anot V.Margevičienės, JAV maisto ir vaistų administracijai didelių abejonių šio naujadaro „sveikumu“ sukėlė faktas, kai buvo nustatyta, kad įtraukiamo nikotino garų kiekis priklauso nuo naudojamų baterijų rūšies ir buvo aptikta vėžį sukeliančių cheminių medžiagų pėdsakų. Parlamentarės duomenimis, Jungtinėje Karalystėje yra draudžiama šį produktą pardavinėti kaip pagalbinę priemonę metant rūkyti, tačiau kol kas nėra draudžiama rūkyti jo viešose vietose.

 

Allen Carr’s centro komentaras: Šis produktas Lietuvoje egzistuoja viš 10 metų ir jo (akivaizdžiai narkoninės medžiagos) naudojimas niekada nebuvo reglamentuotas.

2011 metais centas išleido straipsnį: Kokią viltį suteikia e-cigaretė?

Skaitytojų komentarai

 • Evaldas - Atsakyti

  kovo 28, 2013 09:22

  Aisku galimas scenarijus el. cigariukaps kai pir zolinems cigaretems. visi paragavo, bet nekabina… nes gal truksta psichologinio draivo ar siaip mazai smegenys planunamos, kad tai kieta ir kruta.
  bet kuriuo atveju tai sh…

 • Justas - Atsakyti

  balandžio 21, 2013 22:42

  Lietuvoje elektroninės cigaretės yra parduodamos asmenims tik nuo 18 metų, taip reglamentuoja LR įstatymai.

  • Rasa - Atsakyti

   sausio 23, 2014 13:53

   Justai, kur tai parašyta? Pacituok įstatymą, prašau. Man tikrai įdomu…

 • Dovydas - Atsakyti

  spalio 28, 2014 21:56

  Na manau nesamones daro ir iesko iseities kur jos nereikia. Kas nores tas rukys, kas nenores nerukys. turiu daug draugu, pazystamu is aplinkos kurie ruko ir kurie ne, jeigu zmogus nores ir jam patiks rukyti tai jis ir rukys, o kad cia nesamones bandys daryt nieko nepakeis. Nu ok nebepardavines lietuvoj EC ir skysciu, nu tai eis tada „kontrobanda“ i lietuva… Uzdes cenza kad be 18-21 negalima pirkt EC jos daliu komponentu ir pns. Ras vistiek kaip pirkti. Ta prasme cigaretes yra N-18, bet beveik visi paaugliai ju turi ir galetu laisvai gauti, todel manau nereikia cia nieko isvedzioti zmogus turi laisve ir jis gali daryti ka nori. Nores-rukys, nenores-nerukys.

  • Evaldas - Atsakyti

   spalio 30, 2014 09:11

   Dovydai, sutinku pilnai. Draudimas, produktui paplitus skamba absurdiškai … juolab, kad įprastos cigaretės draudžiamos N-18 jau seniai, tačiau 80proc iki 18 jau būna pabandę ar jau rūko.Dėl norėjimo ir nenorėjimo nesutinku, nes rūkymas yra priklausomybė … su visom to pasekmėm.
   Manau pradžiai puiku būtų suvokti ką norime pasiekti? Apsaugoti paauglius, pademonstruoti kaip parlamentarei rūpi, surinkti daugiau mokesčių iš akcizų, turėti mažiau sergančių vėžiu ar pan. Tada bus gerokai aiškiau, ką vienu ar kitu veiksmu bandoma pasiekti ir žinoma, galima bus pamatuoti rezultatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

fourteen + eight =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą