Registruokis nemokamai konsultacijai

Registracija nemokamai konsultacijai telefonu.

VERSLO ŽINIOS, APIE METIMĄ RŪKYTI

 

Rizikinga, bet įdomi franšizė

Prieš gerus penkerius metus Evaldas Žvirblis į rankas paėmė Alleno Carro knygą „Lengvas būdas mesti rūkyti“ ir laimėjo mūšį su šiuo žalingu įpročiu. Ne tik laimėjo, bet ir pabandė naują verslą – mokymus norintiems mesti rūkyti.

„Savo kailiu įsitikinau, kad Carro metodas veikia. Tada nusprendžiau išgelbėti ir kitus Lietuvos rūkalius. Rinkau informaciją internete, parašiau laišką į Carro centrą Londone. Mano žinia buvo trumpa: Lietuvoje yra daug rūkančiųjų ir čia reikėtų pagalbos“, – su šypsena prisimena p. Žvirblis.

Brangus iššūkis

Netrukus gavo atsakymą, kuriame centro atstovai tiesiai šviesiai jo klausė, ar domintų minėto metodo franšizė. Ponas Žvirblis, žinoma, atsakė, kad domina.

„Kai sužinojau tos franšizės kainą, susidomėjimas dingo“, – juokiasi pašnekovas. Jis tiksliai vienkartinio franšizės mokesčio neįvardija, bet leidžia suprasti, kad suma siekė beveik 100.000 Lt.

„Mano lūkestis buvo labai lietuviškas – viską gauti už dyką. Žinoma, pagalvojau, kad gal įmanoma sukaupti visą metimo rūkyti patirtį, ją sisteminti ir išrasti savo – Evaldo metodą. Tačiau pradėjęs domėtis suvokiau, kad vargu ar mano metodas būtų geresnis, juolab ir žmonės pasakoja, kad būtent Carro metodas veiksmingiausias“, – kalba p. Žvirblis ir atvirai sako, kad franšizę įsigijo su verslo angelo pagalba. Jis padengė pusę reikalingos sumos.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad bendradarbiavimas su Carro centru paprastas, p. Žvirblis pasakoja, kad neturintiems patirties franšizės įsigijimas ne ką lengvesnis nei savo verslo kūrimas.

„Turėjau pildyti aibę dokumentų. Pamatęs šimtus puslapių dokumentų, galima sakyti, netekau amo. Neturėjau jokios patirties, kaip skaityti tokias sutartis. Tad ir klausimų į minėtą centrą nusiunčiau šimtus. Kitas dalykas, kreipiausi į Lietuvos franšizės centrą. Iš jo gavau daug pagalbos“, – pasakoja pašnekovas.

Maždaug metus laiko (po darbo) jis mokėsi, kad galėtų padėti kitiems mesti rūkyti. Dabar šią paslaugą teikia UAB „Magatis“. Įmonės reikalus tvarko ir jai vadovauja p. Žvirblio žmona, jis pats dirba tik lektoriumi.

Be vienkartinio mokesčio, Carro centrui mokama maždaug penktadalis gaunamų pajamų. Ši veikla didelių investicijų nereikalauja, lėšos reikalingos reklamai, salėms, kuriose vyksta mokymai, nuomoti ir verslui administruoti.

Perspektyva miglota

„Aš turiu kitą darbą tarptautinėje logistikos kompanijoje. Iš šios veiklos vargu ar pragyventumėme“, – neslepia jis. Seminarus, kaip mesti rūkyti, p. Žvirblis veda maždaug porą kartų per mėnesį. Dalis klientų pavieniai, jie už seminarą ir porą konsultacijų moka 1.000 Lt. Jei seminaras grupinis, vienam asmeniui jis atsieina 470 Lt. Už grupinius seminarus paprastai sumoka įmonės, tiksliau darbdaviai, norintys savo darbuotojams padėti atsikratyti šio žalingo įpročio. Jei žmogui nepavyksta atsikratyti rūkymo per 3 mėn., jis gali susigrąžinti mokestį.

„Darbdavys už mūsų paslaugą sumoka tik tuo atveju, jei po mėnesio darbuotojas vis dar nerūko“, – apie metodo garantijas pasakoja pašnekovas. Jis leidžia suprasti, kad tikėjosi didesnio darbdavių aktyvumo, ir aiškina, kad pagalba atsikratant priklausomybių ir yra tikroji socialinė atsakomybė ar vienas iš būdų ne deklaruoti tai, o įrodyti rea­liais darbais.

Ponas Žvirblis atvirai prisipažįsta, kol kas šis verslas neatsipirko. Tačiau sustoti neketina.

“Įmonės perspektyvos priklauso nuo paklausos. Pagal Carro metodus galima atsikratyti ne tik rūkymo priklausomybės, bet ir alkoholio. Taip pat yra metodas padedantis mesti svorį. Galimybių yra, tačiau mes niekur neskubame“, – tvirtina pašnekovas ir priduria, kad ši galbūt kiek beprotiška verslo idėja visų pirma jam suteikia ypatingos patirties.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 × 4 =

Straipsniai

Allen Carr's Easyway

Straipsniai verti Jūsų dėmesio, kur galite palikti savo komentarą